Trwa ładowanie...

Manuela Gretkowska ostro komentuje ślub Jacka Kurskiego

Pisarka w mocnym tonie podsumowała drugi ślub byłego prezesa TVP, na którym pojawił się m.in. Jarosław Kaczyński. "Mamy na Wawelu ślub prezesa Kaczyńskiego z propagandą" - napisała i jest to najłagodniejszy fragment tej wypowiedzi.

Manuela Gretkowska ostro o ślubie KurskiegoManuela Gretkowska ostro o ślubie KurskiegoŹródło: ONS
dq9awz2
dq9awz2

Nie milkną echa zaślubin Jacka Kurskiego i Joanny Klimek, które miały miejsce 18 lipca w Łagiewnikach. Wcześniejsze związki każdego z narzeczonych nie stanęły na przeszkodzie kościelnemu sakramentowi. Oburzenie, zwłaszcza katolików, dodatkowo wywołał fakt, że pierwsze małżeństwo Kurskiego z matką jego trojga dzieci zostało przez Kościół unieważnione.

W ślubie uczestniczyli najważniejsi politycy PiS z prezesem Kaczyńskim na czele, a także gwiazdy "zreformowanej" pod rządami Kurskiego TVP, Danuta Holecka i Michał Adamczyk. Do grona licznych zniesmaczonych zaślubinami polityka komentatorów dołączyła także Manuela Gretkowska, która dokonała w mediach społecznościowych pogłębionej analizy tego wydarzenia.

"Mamy na Wawelu ślub prezesa - Kaczyńskiego z propagandą. Przecież prezes kroczy z bukietem wieńca jak oblubieniec władzy. Panna młoda w bieli się nie liczy, takie tam tło rozrodczo-sprzątające dla panów. 'Jesteśmy ludzkimi panami' - mówił z dumą o swojej formacji Kaczyński" - czytamy na intagramowym profilu pisarki.

Gretkowska: "10 przykazań umiemy na pamięć, a dziewczynka nie wie, że ma cykl 28-dniowy!"

Nawiązując do liturgicznego kalendarza, Gretkowska pisze o symbolicznym znaczeniu daty zaślubin i prezentuje ciekawą analogię.

dq9awz2

"Ślub w Łagiewnikach krakowskich, oprócz przejęcia legendy kościoła otwartego, związanego z PO ma jeszcze jeden symboliczny smaczek. Odbył się tydzień po zmartwychwstaniu politycznym Dudy, czyli po wyborach prezydenckich. W Łagiewnikach, niedziela po Wielkanocnym zmartwychwstaniu, jest niedzielą Miłosierdzia, gdy Chrystus odpuszcza wszelkie grzechy każdemu, kto się wyspowiada i przyjmie komunię" - skwitowała.

Opinię pisarki podzieliło wielu fanów, podkreślając hipokryzję i zakłamanie polskiego Kościoła oraz polityków, którzy wzięli udział w tym wydarzeniu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dq9awz2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dq9awz2