Trwa ładowanie...
polacy
25-05-2010 17:45

Mamy w sobie to coś...

Mamy w sobie to coś...Źródło: materiały prasowe
d39cesi

Polacy to niezwykli ludzie – pewni siebie, ambitni, ciepli, pełnej wewnętrznej radości życia i otwarci. Ale czy zdają sobie sprawę, że w taki sam sposób myślą też o nich obcokrajowcy?

Niektórzy z nas niestety nadal są przekonani, że wśród cudzoziemców pokutują dawne stereotypy. A rzeczywistość jest zgoła inna. Przekonuje o tym autorka książki Swego nie znacie... czyli Polska oczami obcokrajowców, pisarka i producentka Judyta Fibiger.

- Dzięki mojej pracy zawodowej mogę podróżować po całym świecie. Podczas spotkań z obcokrajowcami zauważyłam, że potrafią oni sami o sobie mówić naprawdę w pozytywny sposób. To co też mnie uderzyło, to fakt, że w naszych wspólnych rozmowach wielokrotnie podkreślali jak wyjątkowym narodem są Polacy. Chciałam, by każdy Polak to wiedział - że mamy w sobie to coś, a nasz kraj kryje w sobie wiele piękna. Byśmy uświadomili sobie jak bardzo jesteśmy doceniani zagranicą - mówi autorka.

d39cesi

To właśnie dzięki tym obserwacjom powstała wyjątkowa książka, która jak podkreśla Judyta Fibier, pozwala na chwilę przystanąć i otworzyć szerzej oczy na nas samych i piękno, które nas otacza. Znajdziemy w niej ponad 30, autentycznych i szczerych historii – zapisów spotkań autorski z obcokrajowcami mieszkającymi w Polsce. Ludźmi, którzy przenieśli do nas całe swoje życie, tutaj realizują swoje marzenia i plany. Dlaczego? Bo zobaczyli w Polakach oraz w Polsce właśnie to coś. Urzekła ich słynna polska gościnność, doskonała kuchnia, nasza żywiołowość i otwartość. Odkryli piękno polskiej przyrody – Tatr czy Puszczy Białowieskiej. Poczuli się po prostu u nas jak w domu. I właśnie o tym mówi książka Judyty Fibiger. Jednocześnie przekazuje nam, że duma z nas samych jest jak najbardziej uzasadniona. A nawet wskazana.

d39cesi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d39cesi