Trwa ładowanie...

Lux perpetua od dzisiaj w księgarniach

Lux perpetua od dzisiaj w księgarniachŹródło: Inne
d3ekf6o
d3ekf6o

Już dzisiaj w księgarniach można kupić najnowszą powieść Andrzeja Sapkowskiego Lux perpetua .

Reynevan, główny bohater tomów Narrenturm i Boży bojownicy , nadal ma kłopoty. Ktoś ciągle dybie na jego życie bądź przedstawia mu propozycje nie do odrzucenia. Prześladują go prozaiczni agenci wywiadu oraz siły nieczyste, wcale nie ukrywające swej diabelskiej proweniencji. Ale Reynevan żyje przecież w okrutnych i niebezpiecznych czasach: na Śląsku i w Czechach, gdy przez ziemie te przetaczały się krucjaty i husyckie wyprawy odwetowe. Wtedy nie znano słowa: "Litość" i z imieniem Boga na ustach wyrzynano tysiące niewinnych.

Reinmar wierzy w religijną odnowę, staje po stronie zwolenników Husa, nawet gdy ci dokonują niewiarygodnych zbrodni. Cel uświęca środki. Reynevan chce pomścić śmierć brata. On, medyk i zielarz, idealista i bezinteresowny obrońca chorych i cierpiących, musi wcielić się w rolę husyckiego szpiega, dywersanta, zabójcy i bezlitosnego mściciela. Rozdarty pomiędzy obowiązkiem a głosem serca, stawia wszystko na jedną kartę, byle wyrwać ukochaną z rąk wrogów. On i Jutta to postacie niczym ze średniowiecznego romansu o Alkasynie i Nikoletcie.

Lux perpetua godnie wieńczy dzieło mistrza. Jest napisana z rozmachem, z niezwykłą dbałością o historyczne szczegóły, z charakterystycznym dla Sapkowskiego humorem i wyczuciem językowym. Wojenne okrucieństwo kontrastuje ze wzruszającymi scenami miłosnymi, a losy bohatera splecione z wątkiem wielkiej polityki zmierzają do nieuchronnego, a jednak zaskakującego finału.

Patronat medialny nad książką objęła Wirtualna Polska.

d3ekf6o
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ekf6o