Trwa ładowanie...

Low-tech: Brylewski pisze piosenkę, Olszewski - powieść

Low-tech: Brylewski pisze piosenkę, Olszewski - powieśćŹródło: Inne
d1w0f3l
d1w0f3l

Robert Brylewski nagrał piosenkę „Low-tech”. Autorem słów jest Michał Olszewski , którego powieść Low-tech właśnie ukazuje się nakładem Wydawnictwa Literackiego.

Premiera utworu odbędzie się w poniedziałek 6 kwietnia o godz. 12.00 na stronie Wydawnictwa Literackiego. Piosenka zostanie ponadto rozesłana do rozgłośni radiowych - na singlu oprócz piosenki „Low-tech” znajdzie się także wypowiedź Michała Olszewskiego na temat powieści.

Michał Olszewski postanowił w kilku miejscach przytoczyć cytaty z piosenek wykonywanych m.in. przez Świat Czarownic. Jak mówi pisarz: „Dlaczego Robert Brylewski? Przede wszystkim dlatego, że jego twórczość odegrała istotną rolę podczas pisania książki Low-tech . Powieść Low-tech to prywatny i przewrotny hołd dla polskiej kontrkultury, na której się wychowałem. Dużą połać powieści zajmuje świat podziemny, o którym rzadko słyszymy w mainstreamowych rozgłośniach i najważniejszych stacjach telewizyjnych. Pomyślałem, że należy oddać szacunek ludziom, którzy od kilkudziesięciu lat tworzą w Polsce kontrkulturę i świetną muzykę na prawdziwie europejskim poziomie, wciąż niedostrzeganą i błąkającą się po obrzeżach. Stąd mrugnięcia okiem i podziękowania w specyficznej formie dla muzyków zespołu Siekiera czy Roberta Brylewskiego. to są dla mnie ważne postaci. Prawdziwi rewolucjoniści”.

d1w0f3l
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1w0f3l