Trwa ładowanie...

Lolo Mrożka na rozszerzonej maturze z języka polskiego

Lolo Mrożka na rozszerzonej maturze z języka polskiegoŹródło: Inne
d3fcwms
d3fcwms

Analiza i interpretacja opowiadania Mrożka Lolo - to, według abiturientów, jeden z tematów esejów do wyboru, które pisali tegoroczni maturzyści na egzaminie z języka polskiego na poziomie rozszerzonym. Piszący ten temat mieli zwrócić uwagę m. in. na uniwersalny charakter tego opowiadania.

W drugim temacie - według maturzystów - trzeba było porównać postawę wobec języka w powieści _ Kamień na kamieniu_ Wiesława Myśliwskiego i w jednym z wierszy Różewicza , cytowanym w arkuszu egzaminacyjnym.

O tematach PAP dowiedziała się od warszawskich maturzystów.

Abiturienci musieli także rozwiązać test na czytanie ze zrozumieniem, odnoszący się do tekstu Czesława Miłosza o literaturze przed 1939 rokiem.

Egzamin z języka polskiego można zdawać na poziomie podstawowym lub rozszerzonym. 92,5 proc. tegorocznych maturzystów zdecydowało się zdawać egzamin z polskiego na poziomie podstawowym; 7,5 proc. wybrało poziom rozszerzony.

Egzamin na poziomie podstawowym trwa 170 minut, a na poziomie rozszerzonym - 180 minut. Oba rozpoczęły się o godzinie 9.00.

Arkusze z zadaniami egzaminacyjnymi z języka polskiego, które rozwiązywali maturzyści, Centralna Komisja Egzaminacyjna ma opublikować w poniedziałek po południu na swojej stronie internetowej.

d3fcwms
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3fcwms