Trwa ładowanie...

Literackie Oscary zostały rozdane

Share
Literackie Oscary zostały rozdaneŹródło: Inne
d1ov5u1

W Londynie wręczono brytyjskie nagrody literackie Galaxy British Book Awards nazywane Oscarami angielskiego rynku książki. Autorem roku został Richard Dawkins .

Za najlepszą książkę roku wydawcy uznali The Dangerous Book for Boys (Niebezpieczną książkę dla chłopców) autorstwa Conn i Hal Iggulden.

Tytułu najlepszej książki dla dzieci nie otrzymał, wbrew oczekiwaniom, Chłopiec w pasiastej piżamie Johna Boyna , lecz historia Ricky'ego Gervaisa z serii Flanimals of the Deep. Wydawcy uznali, że w zeszłym roku najlepszy kryminał napisał Ian Rankin (The Naming of the Dead). Lauren Weisberger , autorka powieści Diabeł ubiera się u Prady , została doceniona za powieść adaptowaną dla filmu i telewizji.

d1ov5u1

Nagrodę za osiągnięcia życia otrzymał amerykański autor John Grisham .

Nagrody przyznawane są w kilkunastu kategoriach przez brytyjski przemysł wydawniczy pod patronatem branżowego czasopisma „Publishing News”. Od 1990 roku coroczna ceremonia odbywa się w szacownych centrach, jak choćby londyński Hilton, i zawsze transmitowana jest na żywo. Jej prestiż w świecie książki jest porównywany ze znaczeniem filmowych Oscarów.

d1ov5u1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ov5u1
d1ov5u1