Trwa ładowanie...
Informacja prasowa
konkurs
24-06-2014 16:05

"Literacki Debiut Roku" - wręczenie nagród już w sobotę!

Uroczyste ogłoszenie wyników III edycji konkursu Literacki Debiut Roku i wręczenie nagród odbędzie się 28 czerwca 2014 roku o godzinie 16:00 w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni.

"Literacki Debiut Roku" - wręczenie nagród już w sobotę!Źródło: "__wlasne
dmec5lg
dmec5lg

Uroczyste ogłoszenie wyników III edycji konkursu Literacki Debiut Roku i wręczenie nagród odbędzie się 28 czerwca 2014 roku o godzinie 16:00 w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni.

Konkurs pt. „Literacki Debiut Roku” zainicjowany został, aby promować polskich debiutantów w zakresie literatury pięknej. Głównym celem konkursu jest wyłonienie w danym roku kalendarzowym najlepszej powieści, która nie była dotychczas nigdzie publikowana w wersji drukowanej.

"Literacki Debiut Roku ma być inicjatywą, dzięki której odnajdziemy i wypromujemy utalentowanych rodzimych debiutantów, których twórczość ma za zadanie odświeżyć polski rynek literacki – mówi Wojciech Gustowski, redaktor naczelny Wydawnictwa Novae Res - W obliczu spadku czytelnictwa w Polsce, przy ogromnym potencjale, jaki drzemie w polskich autorach, postanowiliśmy dać im szansę zaistnienia na rynku literackim".

Na laureatów konkursu czekają bardzo atrakcyjne nagrody!

I miejsce – tytuł „Literacki Debiut Roku”, dyplom, laptop, eleganckie pióro, opublikowanie zwycięskiego utworu drukiem, jego dystrybucja oraz promocja przez Wydawnictwo Novae Res.
II miejsce – dyplom, elektroniczny czytnik książek, eleganckie pióro, zestaw 10 egzemplarzy książek.
III miejsce – dyplom, eleganckie pióro, zestaw 10 egzemplarzy książek.

dmec5lg

W skład Kapituły Konkursu wchodzą:

Red. Marzena Bakowska – członek kapituły
Prof. dr hab. Michał Błażejewski – członek kapituły
Dr Anna Ryłko-Kurpiewska – członek kapituły
Red. nacz. Wojciech Gustowski – przewodniczący kapituły
Red. Krzysztof Szymański – sekretarz kapituły

Konkurs cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Na każdą z poprzednich edycji napłynęło po ok. 300 propozycji wydawniczych. W ubiegłym roku laureatką konkursu została Magdalena Kempna i jej książka "Przebudzenia doktora Sorena".

dmec5lg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dmec5lg