Trwa ładowanie...

Literacki Atlas Polski

Literacki Atlas PolskiŹródło: Inne
d28fobj

Powstał Program Literacki Atlas Polski, w ramach którego uczniowie wraz z nauczycielami poszukują informacji dotyczących literackiego dziedzictwa ich regionu.

Program finansowany jest przez Ministerstwo Kultury w ramach Programu Operacyjnego Promocja czytelnictwa.

Literacki Atlas Polski skierowany jest do uczniów i nauczycieli (języka polskiego, historii) szkół podstawowych gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, bibliotekarzy, pracowników domów kultury. Uczniowie wraz z nauczycielami będą zbierać świadectwa literackie związane z ich miejscowością, sąsiedztwem, regionem.

*Celem programu adresowanego do uczniów jest: zainteresowanie uczniów tzw. żywą literaturą, wzmacnianie znaczenia tradycji i budowanie poczucia związku z nią, poszerzenie wiedzy o literaturze, promocja czytelnictwa wśród młodych ludzi, * doświadczenie skutków własnych działań, poszukiwań, badań literackich,
bezpośrednie zaangażowanie uczniów w promocję swego regionu.

d28fobj

Przystąpienie do programu: Aby przystąpić do programu należy przesłać do Centrum Edukacji Obywatelskiej wypełnioną kartę zgłoszenia szkoły. Plik do pobrania, zawierający kartę zgłoszenia szkoły do programu Literacki Atlas Polski, znajduje się na stronie Centrum Edukacji Obywatelskiej. Wypełnioną kartę zgłoszenia należy przesłać pocztą tradycyjną na adres CEO:

Centrum Edukacji Obywatelskiej
ul. Noakowskiego 10
00-666 Warszawa
lub drogą e-mailową na adres:
ania@ceo.org.pl lub agata.niewiarowska@ceo.org.pl .

d28fobj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d28fobj