Trwa ładowanie...
targi
23 kwietnia 2010, 13:24

Lipskie Targi Książki

Lipskie Targi KsiążkiŹródło: Inne
d1ef7ju
d1ef7ju

Sezon targowy rozpoczął się na dobre. Jeszcze nie zakończyły się targi książkowe w Paryżu, a już w najbliższy czwartek 25 marca rozpoczną się w Lipsku.

Na polskim stoisku, przygotowanym przez Instytut Książki zaprezentowane zostaną nowości literackie. Ekspozycji towarzyszy katalog przygotowany w wersji niemieckiej i angielskiej. Znalazły się w nim m. in. eseje na temat nowych książek Jerzego Pilcha, Antoniego Libery, Ryszarda Kapuścińskiego oraz prezentacje pisarzy młodego pokolenia: Agnieszki Drotkiewicz, Mirosława Nahacza, Michała Olszewskiego.

Tradycją targów lipskich jest bogaty program spotkań autorskich w ramach projektu Lipsk czyta. W tym roku zaprezentuje się tam trójka polskich pisarzy: Janusz Głowacki (na targach będzie miało premierę niemieckie wydanie Ostatniego ciecia), Małgorzata Saramonowicz i Wojciech Kuczok.

Spotkanie autorskie będzie miał także Andrzej Stasiuk, który jest niekwestionowaną gwiazdą polskiej literatury w Niemczech.

d1ef7ju

W Lipsku wystawione także zostaną 30 fotografii wykonanych przez dzieci z popegeerowskich miejscowości Krzywa i Jasionka położonych w Beskidzie Niskim. To fragment wystawy _ŚwiatŚwiat_ prezentowanej m.in. podczas targów książki w Warszawie i Goeteborgu oraz w Muzeum Sztuki Współczesnej w Wiedniu. Zdjęcia są efektem warsztatów, zorganizowanych z inicjatywy Piotra Janowskiego - fotografa Gazety Wyborczej we współpracy z Wydawnictwem Czarne.

Lipskie targi to jedno z najważniejszych wydarzeń w europejskim świecie wydawniczym. W ubiegłym roku odwiedziło je ponad 88 tysięcy osób. W tym roku udział zapowiedział 2084 wydawców.

d1ef7ju
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ef7ju

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj