Trwa ładowanie...
matematyka
23-09-2015 14:07

Liczę sobie - mierzę wyżej, czyli od uczenia do myślenia

23 września 2015 r. nakładem wydawnictwa Egmont ukaże się trzypoziomowa seria wspierająca rozwój umiejętności matematyczno-logicznych u dzieci w wieku od 4 do 9 lat. Koncepcja tej serii łączy pięknie zilustrowane opowiadania wybitnych pisarzy dziecięcych  z zadaniami, opracowanymi przez znakomitego metodyka i pedagog, ekspertkę nauczania początkowego i psychologii rozwojowej dziecka – Annę Boboryk. Serię rekomenduje Stowarzyszenie Nauczycieli Matematyki.   

Liczę sobie - mierzę wyżej, czyli od uczenia do myśleniaŹródło: Egmont
d2t44m3
d2t44m3

23 września 2015 r. nakładem wydawnictwa Egmont ukaże się trzypoziomowa seria wspierająca rozwój umiejętności matematyczno-logicznych u dzieci w wieku od 4 do 9 lat. Koncepcja tej serii łączy pięknie zilustrowane opowiadania wybitnych pisarzy dziecięcych *z zadaniami, opracowanymi przez znakomitego metodyka i pedagog, ekspertkę nauczania początkowego i psychologii rozwojowej dziecka – Annę Boboryk. Serię rekomenduje Stowarzyszenie Nauczycieli Matematyki. *

Seria Liczę sobie ma głęboko przemyślaną strategię edukacyjną, Jest tak zbudowana, by dziecko mogło samo odkrywać, że matematyka jest wokół nas, a nie tylko w podręcznikach. „Zadania w Liczę sobie przede wszystkim uczą myśleć” - przekonuje Anna Boboryk. Ten kurs myślenia odbywa się na trzech poziomach.

Poziom pierwszy, dla najmłodszych dzieci w wieku 4–5 lat, to* zabawa z matematyką*. Praca na tym poziomie to budowanie podwalin do rozwijania umiejętności potrzebnych później
w szkole. Zakres ćwiczeń obejmuje liczby, geometrię, mierzenie, klasyfikowanie, czas oraz proste zadania logiczne.

Poziom drugi *jest przeznaczony dla dzieci w wieku 5-7 lat, które właśnie rozpoczęły lub niedługo rozpoczną edukację szkolną. Dochodzą bardziej złożone zadania z zakresu orientacji przestrzennej, mierzenia długości, czasu, pieniędzy, geometrii oraz nieco trudniejsze zadania logiczne. Ćwiczymy to, co obejmuje umiejętności na poziomie *gotowości szkolnej.

d2t44m3

Poziom trzeci *to wspieranie w nauce*. Jest on skierowany do dzieci 7–8-letnich i ma za zadanie rozwijać ich umiejętności szkolne. Pojawiają się nowe wyzwania - ułamki, układanie zadań arytmetycznych, zadania logiczne.

Seria uzyskała pozytywne opinie nauczycieli matematyki i nauczania początkowego, psychologów dziecięcych oraz ludzi biznesu, którzy w swojej pracy na co dzień wykorzystują umiejętności logicznego myślenia i matematykę. W skład serii Liczę sobie wchodzą następujące pozycje:

(img|596601|center)

d2t44m3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2t44m3