Trwa ładowanie...

Liam Neeson: Aslan to nie tylko figura Chrystusa, ale też Buddy czy Mahometa

Liam Neeson: Aslan to nie tylko figura Chrystusa, ale też Buddy czy MahometaŹródło: Film WP
djdi2kv
djdi2kv

- Aslan jest figurą Chrystusa, ale może także symbolizować Mahometa, Buddę oraz innych wielkich przywódców duchowych i proroków sprzed wieków - twierdzi Liam Neeson , znany aktor, który w ekranizacji " Opowieści z Narnii " podkłada głos pod postać lwa Aslana.

Aslan jest bohaterem występującym we wszystkich siedmiu częściach dzieła C. S. Lewisa . W kulminacyjnym momencie " Lwa, Czarownicy i starej szafy " składa swoje życie w ofierze, by uratować Narnię.

Wypowiedź Liama Neesona została skrytykowana przez znawców i fanów " Opowieści z Narnii ".Były sekretarz pisarza oraz jego spadkobiera, Walter Hooper twierdzi, że Lewis byłby oburzony takimi przekonaniami:

- Dzieło Lewisa nie ma nic wspólnego z islamem – powiedział Hooper dla "Daily Telegraph" – * Lewis musiałby temu zaprzeczyć. Pisał wprost, że cała historia Narnii jest opowieścią o Jezusie Chrystusie. Nie mógł się wyrazić bardziej precyzyjnie.*

Natomiast William Oddie, były redaktor „The Catholic Herald” oraz oddany fan „ Opowieści z Narnii ”, uważa, że aktor dopuścił się „haniebnych zniekształceń":

djdi2kv

- Aslan od samego początku jest figurą Chrystusa. Nie mogę uwierzyć, że Liam Neeson jest aż tak głupi, że o tym nie wie – podsumował Oddie.

" Opowieści z Narnii" to powieść o pełnej uroku i niezwykłych tajemnic krainie, którą czwórka młodych ludzi próbuje uratować przed siłami władców zła. Eustachy i Julia obdarzeni przez Aslana misją odnalezienia zaginionego królewicza Narnii, wędrując w towarzystwie dzielnego Błotosmętka przez budzące zdumienie i grozę krainy, odkrywając, że przeciwstawienie się złu daje zadziwiającą siłę do walki z nim.

Na wasze komentarze i uwagi czekamy nie tylko tutaj, ale także na naszej stronie internetowej na Facebooku: tutaj !

GW, na podst. Catholic News Agency

djdi2kv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
djdi2kv