Trwa ładowanie...
df4ie1i

Lekcja historii online z Muzeum Powstania Warszawskiego. Oglądaj w WP

W związku z pandemią koronawirusa zamknięto do odwołania wszystkie instytucje kultury w Polsce. Muzeum Powstania Warszawskiego przygotowało na tę okazję specjalne wykłady dostępne w sieci.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Lekcja historii online z Muzeum Powstania Warszawskiego. Oglądaj w WP
(Muzeum Powstania Warszawskiego)
df4ie1i

Od czwartku 12 marca placówki oświaty i kultury zostały zamknięte dla odwiedzających. Nie oznacza to jednak, że odwołania zaplanowanych działań edukacyjnych Muzeum Powstania Warszawskiego. Przeniesiono je do wirtualnej rzeczywistości.

- W tej wyjątkowej sytuacji proponujemy alternatywę dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Będziemy kontynuować naszą misję edukacyjną w sposób bezpieczny i możliwy – za pośrednictwem internetu oraz naszych mediów społecznościowych. Wiemy, że najbliższy czas będzie wymagający dla wszystkich, dlatego chcemy dostarczyć dzieciom i dorosłym, narzędzi, by spożytkować go w sposób wartościowy. Nasza oferta może być uzupełnieniem edukacji szkolnej, a także możliwością pogłębienia swoich zainteresowań – powiedział Jan Ołdakowski, dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego.

Oglądaj lekcję dla uczniów klas I-VI: "Konspiracja. Mały Sabotaż". Początek o 12:00:

Transmisje wirtualnych lekcji będą dostępne na profilu muzeum na Facebooku oraz na stronie głównej Wirtualnej Polski. W godzinach porannych przewidziane są lekcje dla najmłodszych, dotyczące m.in. historii i architektury Warszawy oraz Powstania Warszawskiego.

W godzinach popołudniowych starsi widzowie zapoznają się z m.in. tajnymi akcjami Polskiego Państwa Podziemnego, Warszawą oczami Leopolda Tyrmanda oraz historią epidemii, które spadały na Polskę i Europę na przestrzeni stuleci.

df4ie1i

Podziel się opinią

Share

df4ie1i

df4ie1i