Laureatami Nagrody Głównej Wydawców Katolickich FENIKS 2003 zostali: prof. Irena Sułkowska-Kuraś i prof. Stanisław Kuraś. Nagrodę przyznano za dzieło Bullarium Poloniae (tomy I- VI wydane w latach 1982-1998, tom VII oddany do druku, tom VIII w przygotowaniu) - wydanych staraniem Fundacji Jana Pawła II pod patronatem Instytutu Historii Polskiej Akademii Nauk.
Bullarium Poloniae stanowi ogromny (dotychczas ponad 2500 stronic) zbiór streszczeń i wyciągów z wszystkich urzędowych dokumentów papieskich w języku łacińskim, zwanych bullami, dotyczących Polski - od roku 1000. Tomy dotychczas opracowane obejmują bulle do roku 1464. Autorzy zamierzają doprowadzić pracę do końca XV wieku, tj. do roku 1500.
Ubóstwo źródeł do pierwszych wieków historii Polski sprawia, że we wczesnym średniowieczuśredniowieczu bulle papieskie stanowią jedyne świadectwo dokumentalne do dziejów Polski. Bullarium Poloniae zawiera te dokumenty, które w formie bulli lub ich spisów istnieją do dziś. (Pierwsze, podstawowe bulle, dotyczące Chrztu Polski oraz koronacji pierwszych Piastów, nie zachowały się).
Od XIV wieku - mimo, że poza bullami posiadamy już dokumenty innych wystawców dotyczących Polski - bulle są nadal podstawowym źródłem do dziejów Kościoła polskiego i Państwa.
Z początkiem XV wieku pojawia się w Bullarium Poloniae nowy typ źródeł - supliki poenitentiarii, które przynoszą informacje dotyczące życia duchowego i codziennego poszczególnych osób. Jest to jedyny materiał tego typu oświatlający ów obszar życia społecznego Polski w tym okresie.
Wręczenie nagród dla dziennikarzy promujących w mediach książkę katolicką, wyróżnień i nagród FENIKS 2003 oraz ogłoszenie laureata nagrody głównej nastąpiło 26 kwietnia 2003 r. o godz. 19 w kościele NMP Matki Miłosierdzia w Warszawie, podczas uroczystego koncertu CAPELLI CRACOVIENSIS pod dyrekcją Stanisława Gałońskiego z udziałem chóru, orkiestry i solistów. Nagrody wręczył ks. bp Jan Szkodoń - biskup pomocniczy Archidiecezji Krakowskiej.