Powstały już pierwsze rozdziały słuchowiska Narrenturm , którego fragmenty są od dziś emitowane w ramach programu „Lato z Radiem”.
Słuchacze „Lata z Radiem” będą mogli tegoroczne wakacje spędzić na piętnastowiecznym Śląsku. Jedynym warunkiem jest to, żeby uruchomili wyobraźnię za pomocą słuchowiska Narrenturm – pierwszej części słynnej Trylogii Husyckiej Andrzeja Sapkowskiego .
Książka dźwiękowa realizowana przez Radiową Agencję Fonograficzną i audioteka.pl jest największą produkcją w historii polskich słuchowisk.110 aktorów odtwarzających około 200 ról, wśród nich gwiazdy polskiego teatru i filmu, gra pod batutą Janusza Kukuły, który nie kryje zadowolenia z pracy nad tym wielkim przedsięwzięciem. W swoim dorobku ma słynną Trylogię Sienkiewicza czy Quo Vadis , ale podkreśla, że ten projekt jest wyjątkowy.
Produkcja Narrenturm jeszcze trwa, ale pierwsze rozdziały będą gotowe do pobrania w Internecie już od 29 czerwca. - Ponieważ wiemy, że zainteresowanie wśród miłośników książki dźwiękowej i prozy Sapkowskiego jest duże, przygotowaliśmy dla nich specjalną niespodziankę: już od przyszłego tygodnia będzie można kupić Narrenturm w formacie .mp3 w serwisie audioteka.pl. Użytkownicy nabywają od razu prawa do całego utworu, po który będą mogli sięgnąć w momencie sfinalizowania nagrań – mówi Błażej Kukla, współtwórca serwisu internetowego audioteka.pl.
Już w pierwszych rozdziałach gwarantowane są wielkie emocje – główny bohater Reynevan oddający się rozkoszom miłości zostanie podstępnie zaatakowany i stanie w obliczu śmierci. Z zapartym tchem będziemy mogli wsłuchać się w odgłosy erotycznego upojenia i brutalnej walki przy akompaniamencie śpiewu psalmów. Za muzykę odpowiada Adam Skorupa, którego kunszt zabłysnął chociażby przy okazji kompozycji ścieżki dźwiękowej gry komputerowej „Wiedźmin”.
- Jesteśmy dumni, że podjęliśmy się tak ambitnego projektu. Wyznaczamy nowy trend na polskim rynku audiobooków, realizując zarazem misję publiczną Polskiego Radia, gdyż książka do słuchania rozwija wyobraźnię i ukazuje piękno języka polskiego– mówi Wojciech Kwapisz, kierownik Radiowej Agencji Fonograficznej.