Trwa ładowanie...
d1nbmm4
język
23 kwietnia 2010, 13:49

Kwestia pisowni polskich nazwisk wciąż nierozstrzygnięta

d1nbmm4
d1nbmm4

Litwa ugrzęzła w rozstrzyganiu kwestii pisowni polskich nazwisk, a należy ją rozstrzygnąć - mówił w środę na naradzie rządu przewodniczący sejmowej komisji prawa i praworządności poseł Stasys Szedbaras.

- Obietnic było dużo, ale w żaden sposób nie udaje się rozwiązać sprawy pisowni nazwisk. Musimy nad tym popracować. Za długo to trwa - podkreślił.

Kwestia pisowni nazwisk polskich na Litwie jest od lat jednym z najbardziej drażliwych problemów w stosunkach polsko-litewskich. Wprowadzenie pisowni nazwisk polskich na Litwie i litewskich w Polsce z użyciem wszystkich znaków diakrytycznych przewiduje traktat polsko-litewski.

Premier Andrius Kubilius po środowej naradzie rządu zasygnalizował, że zostanie powziętych szereg działań w celu rozstrzygania problemów polskich na Litwie.

- Omówiliśmy cały pakiet kwestii związanych ze strategicznym partnerstwem polsko-litewskim i kwestii związanych z Polakami, obywatelami Litwy. Niektóre sprawy należy załatwiać bardziejenergicznie i efektywnie. (...) Sądzimy, że bez zbytnich obietnic możemy je rozstrzygnąć w najbliższym czasie - powiedział.

Kubilius 14-15 stycznia złoży wizytę w Warszawie.

d1nbmm4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1nbmm4

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj