Trwa ładowanie...
radio
23-04-2010 13:21

Kulturalne, choć niszowe, nowe radio

Kulturalne, choć niszowe, nowe radioŹródło: Inne
d3u1loj
d3u1loj

Najprawdopodobniej we wrześniu rusza druga sieć radiowa powiązana z RMF FM. Projekt pod nazwą RMF Classic zakłada stworzenia ambitnego radia o profilu kulturalnym, o charakterze muzyczno-literackim. Program wypełni w większości muzyka, reszty dopełnią informacje ze świata ogólnie rozumianej kultury.

Oprócz muzyki, która ma być bardzo mocnym wyznacznikiem charakteru RMF Classic, w ramówce radiowej znajdzie się miejsce na przedstawienie radiowych adaptacji fragmentów prozy, poezji, dramatu, a także na kabaret literacki.

W sferze słowa ambicją RMF Classic będzie informowanie i recenzowanie najciekawszych wydarzeń teatralnych, filmowych, wystawienniczych, wydawniczych itp. Do studia zapraszani będą twórcy, artyści, aktorzy.

d3u1loj

Współpracę z RMF Classic zadeklarowało wiele osób ze środowisk kulturotwórczych Krakowa, część z nich m.in. Wisława Szymborska, Grzegorz Turnau, Bronisław Maj, Andrzej Mleczko tworzy Radę Programową stacji.

- RMF Classic będzie stacją niszową. To nie jest w żadnym wypadku przedsięwzięcie o charakterze komercyjnym, choć nie odżegnujemy się od np. możliwości sponsorowania przez podmioty, które na co dzień chętnie uczestniczą w projektach kulturalnych, no a jeśli trafi się ambitny reklamodawca - to czemu nie...? - mówi Paweł Pawlik z RMF Classic.

Zgodnie z obecnym założeniem centralny program RMF Classic ma być słyszalny w Krakowie, Warszawie i Szczecinie. Nie wykluczone, że z czasem nowe stacje pojawią się w kolejnych miastach.

d3u1loj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3u1loj