Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Gdańsk
23-04-2013 (15:50)

Książki w formie elektronicznej w tramwajach w Gdańsku

W 35 tramwajach kursujących po Gdańsku można od wtorku pobierać książki w formie elektronicznej na urządzenia mobilne typu tablet i smartfon. "Na początek jest 100 tytułów zarówno z klasyki literatury polskiej, jak i zagranicznej. Jest też wiele lektur szkolnych. Każdy powinien znaleźć coś dla siebie" - powiedział dziennikarzom dyrektor Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku Paweł Braun.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Książki w formie elektronicznej w tramwajach w Gdańsku
(Inne)
WP

W 35 tramwajach kursujących po Gdańsku można od wtorku pobierać książki w formie elektronicznej na urządzenia mobilne typu tablet i smartfon.

"Na początek jest 100 tytułów zarówno z klasyki literatury polskiej, jak i zagranicznej. Jest też wiele lektur szkolnych. Każdy powinien znaleźć coś dla siebie" - powiedział dziennikarzom dyrektor Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku Paweł Braun.

Wśród książek dostępnych w gdańskich tramwajach są m.in. " Pustelnia parmeńska " Stendhala, " Hamlet " Williama Szekspira, " Ludzie bezdomni " Stefana Żeromskiego, " Wesele " Stanisława Wyspiańskiego, " Krzyżacy " Henryka Sienkiewicza, " Kordian " Juliusza Słowackiego i " Sklepy cynamonowe " Bruno Schulza.

WP

Tytuły pochodzą z serwisu www.wolnelektury.pl.

Książki można ściągać na urządzenia mobilne za pomocą kodów QR znajdujących się na plakatach. Pobranie tytułu w zależności od jego objętości i szybkości łącza internetowego ma trwać maksymalnie kilka minut.

Na początku stycznia ruszyła akcja czytelnictwa w gdańskich tramwajach książek tradycyjnych. W 35 pojazdach znajdowały się dwie sznurkowe siatki, zawieszone na siedzeniu, a w nich po kilka tytułów. Książki jednak masowo znikały. Ze zbiorów bibliotecznych i z darów osób prywatnych umieszczono w tramwajach ok. tysiąca egzemplarzy.

"Niestety książki ginęły zbyt szybko, żeby wszyscy mogli z nich korzystać. Teraz chcemy przekazywać pasażerom tytuły w formie elektronicznej, a już w lecie być może książki na plaży" - dodał Braun.

WP

Akcja promująca czytelnictwo objęła 35 nowoczesnych, niskopodłogowych i klimatyzowanych tramwajów typu Pesa. Najdłuższa trasa jednej z linii między przystankami Łostowice-Świętokrzyska i Jelitkowem wynosi około godziny. Po torowiskach w Gdańsku jeździ ogółem ponad 100 tramwajów.

Polub WP Książki
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP