Trwa ładowanie...
ebook
13-05-2016 16:30

Książki w chmurze - do czytania i… słuchania od Legimi i Samsung

Legimi ponownie występuje w roli prekursora na polskim rynku cyfrowych książek, wprowadzając możliwość naprzemiennego słuchania i czytania książek dostępnych w abonamencie. Już wkrótce funkcja obejmie cały katalog usługi subskrypcyjnej, czyli 15 tys. tytułów.

Książki w chmurze - do czytania i… słuchania od Legimi i SamsungŹródło: Materiały prasowe
dfioss5
dfioss5

Legimi ponownie występuje w roli prekursora na polskim rynku cyfrowych książek, wprowadzając możliwość naprzemiennego słuchania i czytania książek dostępnych w abonamencie. Już wkrótce funkcja obejmie cały katalog usługi subskrypcyjnej, czyli 15 tys. tytułów.

Czytelnik bez ponoszenia dodatkowych kosztów zdecyduje, jaka forma lektury odpowiada mu najbardziej w danej sytuacji, przełączając się płynnie pomiędzy wersją do czytania i słuchania na telefonie, tablecie lub e-czytniku (aplikacja zapamięta ostatnią stronę). Rozwój oferty Legimi jest kontynuacją projektu „Książki w chmurze®”, będącego odpowiedzią na dynamiczny wzrost popularności smartfonów i tabletów, a w konsekwencji rodzących się nowych przyzwyczajeń odbiorców, dla których ciągły dostęp do treści stał się czymś naturalnym. W specjalnej promocji do 28 lipca z funkcji słuchania książek mogą korzystać posiadacze smartfonów i tabletów Samsung, partnera projektu.

- Mamy świadomość zmian, jakie zachodzą w cyfrowej rozrywce, czy też ogólniej – w codziennym życiu. Chcemy mieć dostęp do interesujących nas treści praktycznie bez przerwy. Skoro prowadząc samochód lub biegając nie możemy sięgnąć po czytnik lub tablet, teraz za pomocą jednego kliknięcia przełączymy się w tryb słuchania na smartfonie. Otrzymujemy książkę w elastycznej, dopasowanej do rytmu dnia formie. Na wodoodpornym Samsung Galaxy S7 możemy słuchać książek nawet na basenie! Treść podana w ten sposób, adekwatnie do kontekstu, będzie przyszłością nie tylko książki, ale również szeroko pojętej informacji, czego dobitny przykład właśnie obserwujemy. Pokuszę się o stwierdzenie, że na nowo definiujemy ebooka, znacznie rozszerzając znaczenie tego terminu – komentuje Mikołaj Małaczyński, prezes Legimi.

Udostępnienie audiobooków w Legimi wspólnie z Samsung wiąże się bezpośrednio z premierą najnowszych flagowych smartfonów tej firmy – Samsung Galaxy S7 i S7 edge. Ich posiadacze aktywując Legimi otrzymują w prezencie aż 6 miesięcy dostępu do Książek w chmurze®, natomiast właściciele innych modeli – 3 miesiące, jak do tej pory. Aby skorzystać z wersji dźwiękowych książek należy pobrać aplikację Legimi z Galaxy Apps. Usługa dostępna jest również dla osób, które już korzystają z subskrypcji w wersji bez limitu w cenie 32,99 zł miesięcznie. W ramach tej opłaty czytelnik może korzystać z książek nawet na 4 różnych urządzeniach (czytnik, tablet, smartfon, komputer).

Wśród tytułów do czytania i słuchania znalazły się m.in. takie hity jak Pięćdziesiąt twarzy Greya E L James, Bezcenny Zygmunta Miłoszewskiego, Syn Jo Nesbø czy też Ja inkwizytor. Kościany galeon Jacka Piekary. Swoje książki w wersji dźwiękowej udostępniły największe wydawnictwa audiobooków, mające w swej ofercie wiele nowości i bestsellerów, m.in. Biblioteka Akustyczna (audiobookowe wersje tytułów m.in. W.A.B., Fabryki Słów czy też Prószyński Media), Storybox, Aleksandria, Qes Agency, ale także Wydawnictwo Literackie, Nasza Księgarnia, Sonia Draga, Muza, Studio Emka i MT Biznes. Sukcesywnie do oferty dodawane będą publikacje kolejnych. Tytuły, dla których wydawcy nie udostępnili audiobooka, można odsłuchać za pomocą głosu wirtualnego lektora, wbudowanego w aplikację. Tę funkcję aplikacji Legimi docenią zwłaszcza ci czytelnicy, dla których aktorska interpretacja tekstu nie zawsze jest kluczowym atutem audiobooka lub chcą posłuchać treści książki, dla której ta wersja jeszcze nie powstała.

Projekt „Książki w chmurze®” wykorzystuje dorobek technologiczny Legimi w obszarze prac badawczo rozwojowych – w tym autorski mechanizm synchronizacji nagrania lektorskiego z tekstem ebooka oraz mechanizm fonetyzacji nazw własnych, odczytywanych przez wirtualnego lektora. Książki słuchane dodatkowo zwiększają wartość liczącego obecnie ponad 15 tys. ebooków katalogu.

dfioss5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dfioss5