Trwa ładowanie...

Książki Roku według IBBY

Książki Roku według IBBYŹródło: Inne
d3wud82
d3wud82

10 grudnia w Bibliotece Głównej m.st. Warszawy odbyła się uroczysta gala wręczenia najbardziej prestiżowych nagród w dziedzinie literatury i grafiki książkowej dla dzieci i młodzieży, tytułów Książka Roku, przyznawanych od 20 lat przez Stowarzyszenie Przyjaciół Książki dla Młodych - PS IBBY.

Nagrodę Książka Roku w kategorii literatura przyznano: Małgorzacie Gutowskiej-Adamczyk za książkę dla młodzieży 13. Poprzeczna (Nasza Księgarnia) i Romkowi Pawlakowi za książkę dla dzieci Miłek z Czarnego Lasu (Powergraph).

Nagrodę Książka Roku w kategorii grafika przyznano: Aleksandrze Machowiak i Danielowi Mizielińskiemu za książkę autorską D.O.M.E.K. (Dwie Siostry) oraz Tomaszowi Brodzie za ilustracje do książki Przygody przyrody Zbigniewa Macheja (Biuro Literackie).

d3wud82

Wyróżnienia w kategorii literatura przyznano: Krystynie Siesickiej za książkę dla młodzieży Powiem Julce (Akapit Press) i Małgorzacie Strękowskiej-Zarembie za książkę Złodzieje snów (Nasza Księgarnia).

Wyróżnienia w kategorii grafika przyznano: Marcie Ignerskiej za ilustracje do książki Wielkie marzenia Przemysława Wechterowicza (Znak), Krystynie Lipce-Sztarbałło za ilustracje do książki Nic Marii Marjańskiej-Czernik (Stentor) i Marii Ekier za książkę autorską Kocur mruży ślepia złote (Hokus-Pokus) Nagrodę za upowszechnianie czytelnictwa odebrała Monika Obuchow, twórczyni programu „Bajkonurrr, czyli w świecie książek dla dzieci”, emitowanego w TVP Kultura.

d3wud82
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3wud82