Trwa ładowanie...
ycipk-h48uqu

Książki lepsze od Internetu

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Książki lepsze od Internetu
(Inne)
ycipk-h48uqu

Książki są wciąż lepsze od Internetu. Aż 76% użytkowników Internetu uważa książki za bardziej wiarygodne źródło informacji niż sieć. Tylko 13% Internautów wymienia sieć jako sprawdzone, zaufane źródło wiadomości.

Wytłumaczenie jest proste. Rozreklamowany Web 2.0 to póki co tylko zbiór opinii i wypowiedzi różnych osób, na ogół o wątpliwej wartości poznawczej. Kiedy ktoś potrzebuje solidnej, ugruntowanej wiedzy, sięga po książki. Jak pokazało badanie – dzieje się tak niezależnie od tego, czy jest sieciofobem czy wręcz przeciwnie – zna Internet jak własną kieszeń.

Sieć wcale nie zniechęca też do lektury jako sposobu spędzania czasu. Polscy internauci czytają dużo, dużo więcej niż przeciętny Polak. Badania wskazały m.in., że aż 89% z nich w ciągu ostatnich 6 miesięcy przeczytało przynajmniej 1 książkę. Tymczasem według badań IPSOS, w odniesieniu do całości społeczeństwa wskaźnik ten wynosi tylko ok. 58%. Z prostego wyliczenia wynika, że przeciętny użytkownik sieci sięga po „papierową lekturę” prawie dwa razy częściej.

ycipk-h48uqu

Dyscypliny, w których książka jest zdaniem internautów gorsza od sieci to przede wszystkim łatwość znalezienia odpowiedzi na konkretne pytania (aż 93% internautów uważa, że sieć ma tej kwestii istotną przewagę), atrakcyjność przekazu i łatwość poruszania się po treści.

Polub WP Książki
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-h48uqu

ycipk-h48uqu
ycipk-h48uqu