Trwa ładowanie...

Książki grudnia

Książki grudniaŹródło: Inne
d2qwe4b
d2qwe4b

Oto książki, które warto przeczytać w grudniu lub ofiarować na Gwiazdkę.

KSIĄŻKI GRUDNIA – PODARUJ NA ŚWIĘTA

Szczególnie polecamy Dziennik z internowania Władysława Bartoszewskiego . To unikalny w kulturze zapis doświadczeń grupy najwybitniejszych polskich intelektualistów, internowanych po wprowadzeniu stanu wojennego w grudniu 1981 roku. Władysław Bartoszewski , bohater walki podziemnej w czasie II wojny światowej i więzień stalinizmu, historyk i pionier pojednania polsko-żydowskiego oraz polsko-niemieckiego, był jednym z nich. Prowadzony przez niego dziennik jest kroniką obozu w Jaworzu, codziennych spraw, rozmów z przyjaciółmi.

Teatromani nie mogą przejść obok Z pamięci Erwina Axera . Felietony i eseje zebrane przez Autora w tym tomie układają się w kartki z pamiętnika, tworzą autobiograficzną opowieść o sobie w zmieniającym się świecie oraz o postaciach ciekawych i ważnych dla sztuki, z którymi dane mu było pracować. Mowa w tej książce choćby o Brechcie, Dürrenmatcie, Fijewskim, Frischu, Kreczmarze, Łomnickim, Mikołajskiej, Rudzkim, Schillerze, Stempowskim, Swinarskim, Towstonogowie...

* Brzechwa dla dorosłych: Brzechwa – dzieciom, rzecz znana i oczywista.* Trudno sobie wyobrazić dzieciństwo pełne niepowtarzalnego uroku, rozpoznawalnej na pierwszy rzut oka. Ale Brzechwa dla dorosłych? Coś nowego. Czy to nie pomyłka? Otóż nie, a świadczy o tym właśnie ta książka.

d2qwe4b
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2qwe4b