Trwa ładowanie...

Książki czerwca

Co czytać, gdy za oknem piękna pogoda? Oto nasze sugestie.

Książki czerwcaŹródło: Inne
d2ud9ou
d2ud9ou

Szczególnie polecamy ostatni tom Lapidariów Ryszarda Kapuścińskiego . Na pożegnanie z Mistrzem otrzymujemy pasjonujący zapis przekształcania reporterskich spostrzeżeń w filozoficzną refleksję o świecie i człowieku.

Nie można pominąć książki profesora Władysława Bartoszewskiego Ten jest z ojczyzny mojej .
„Pierwszy w naszej literaturze niemal pełny obraz polskiej akcji pomocy Żydom, a pośrednio obraz tragicznego losu ludności żydowskiej pod okupacją hitlerowską” - napisał o głośnej pracy Jerzy Turowicz.

Ci, którzy lubią zagadki, nie zawiodą się powieścią Leeny Lehtolainen Spirala śmierci . Noora Nieminen miała być mistrzynią świata w łyżwiarstwie. Kiedy wspaniale zapowiadająca się szesnastolatka zostaje zamordowana własnymi łyżwami, pryskają nadzieje trenerów i rodziców. Kto jest mordercą? Może „król karaoke” Vesku Teräsvuori? A może postrach Espoo, pedofil molestujący małe dziewczynki? A może mordercą jest jednak ktoś z najbliższych Noorze osób? Nadkomisarz Maria Kallio jest już w siódmym miesiącu ciąży, lecz nie przeszkadza jej to poświęcić się całkowicie rozwiązywaniu tej zagadki.

Miłej lektury!

d2ud9ou
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ud9ou