Trwa ładowanie...

Książka o strajkach z 1988 r. z okazji 26. rocznicy Sierpnia'80

Książka o strajkach z 1988 r. z okazji 26. rocznicy Sierpnia'80Źródło: Inne
d37q5yw
d37q5yw

Książkę zawierającą 28 wywiadów z uczestnikami strajków w Trójmieście w maju i sierpniu 1988 r. zaprezentowano podczas uroczystego posiedzenia Zarządu Regionu Gdańskiego NSZZ „Solidarność”, zwołanego z okazji 26. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych.

Wywiady z bohaterami strajków w 1988 r. przeprowadziło 20 uczniów, od szkoły podstawowej do liceum, głównie z Gdańska. Wśród osób przepytanych przez młodzież i dzieci znaleźli się m.in. Lech Wałęsa, ks. prałat Henryk Jankowski, Bogdan Lis, Aleksander Hall, Bogdan Borusewicz i Andrzej Zarębski.

– Przy rocznicy Sierpnia'80 warto mówić o strajkach w maju i sierpniu 1988 r., o których trochę się dziś zapomina. A trzeba było wtedy niezwykłej odwagi i determinacji, aby upomnieć się o prawdę i „Solidarność”. To też zasługa tamtych strajkujących, że nastąpił rok 1989 i generalna zmiana w naszej ojczyźnie – powiedział przewodniczący Zarządu Regionu Gdańskiego NSZZ „Solidarność”, Krzysztof Dośla.

Książkę W przededniu wolnej Polski. Młodzież pyta... o strajki 1988 roku wydał Instytut Doskonalenia Nauczycieli NSZZ „Solidarność” w Gdańsku. Prace nad nią trwały dwa lata.

d37q5yw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d37q5yw

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj