Trwa ładowanie...

Książka i serial o wojnie na Pacyfiku

Share
Książka i serial o wojnie na PacyfikuŹródło: materiały prasowe wydawcy
d3qcfpu

We wrześniu trafi do polskich księgarń książka Pacyfik autorstwa Hugh Ambrose’a.

Wojna na Pacyfiku przedstawiona została przez pryzmat losów pięciu ludzi: czterech amerykańskich żołnierzy piechoty morskiej i pilota marynarki wojennej. Brali oni udział w najważniejszych bitwach z Japończykami: od dramatycznej obrony półwyspu Bataan w 1942 roku, walki o Midway, ofensywy na wyspie Guadalcanal, do Iwo Jimy i krwawej kampanii na Okinawie w 1945 roku. Opisując blisko cztery lata zażartych walk na Pacyfiku, autor wykorzystał akta i raporty wojskowe, listy, dzienniki żołnierzy, wywiady z weteranami i ich rodzinami. Powstała wielka panorama wojny z Japonią, a jednocześnie opowieść o niezwykłym heroizmie i braterstwie, barbarzyństwie i okrucieństwach wojny.

Książka Hugh Ambrose’a, który jako historyk współpracował przy realizacji serialu telewizji HBO „Pacyfik”, rozwija jego fabułę, stając się cennym uzupełnieniem wersji filmowej.

d3qcfpu

Książka znalazła się na pierwszych miejscach list bestsellerów „New York Times” w Stanach Zjednoczonych i „Sunday Times” w Wielkiej Brytanii.

- Czy pięciu ludzi, mających własne, niepowtarzalne losy, może reprezentować armię uczestników tej wielkiej wojny na tyle, aby uzasadnić tak ogólny tytuł książki? Myślę, że tak. Wybierając pięciu żołnierzy, stworzyłem opowieść, która przedstawia indywidualne doświadczenia, a jednocześnie zawiera ogólne prawdy o tym ogromnym oceanie wrogości zwanym Pacyfikiem - mówi Hugh Ambrose

Już od 5 listopada, premiera DVD i Blu-ray 10-odcinkowej epickiej miniserii „Pacyfik” wyprodukowanej przez Toma Hanksa, Stevena Spielberga oraz Gary’ego Goetzmana, twórców „Kompania braci”.

W 6-płytowym wydaniu DVD nie zabraknie unikalnych dodatków specjalnych, m.in. portrety żołnierzy piechoty morskiej przedstawionych w „Pacyfiku”, historyczny film dokumentalny o wydarzeniach, które wpłynęły na przebieg walk na wodach Pacyfiku, dokument z planu.

d3qcfpu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3qcfpu