Trwa ładowanie...

Książka i Róża w Krakowie

Książka i Róża w KrakowieŹródło: Inne
dkd1t4l
dkd1t4l

43 księgarnie w Krakowie i innych miastach województwa małopolskiego przystąpiły do akcji upowszechniającej czytelnictwo „Książka i Róża”.

9 i 10 czerwca każdy, kto kupi w nich książkę, otrzyma 10-procentowy rabat i różę.

Jak poinformował dziennikarzy we wtorek marszałek województwa małopolskiego Janusz Sepioł, akcja „Książka i Róża” jest wzorowana na tradycyjnym święcie katalońskim San Jordi, przypadającym w dniu Świętego Jerzego – patrona Katalonii. Hiszpanie obdarowują się wówczas książkami i kwiatami. Podobne święto jest obchodzone w Małopolsce od 2002 roku.

– Od pięciu lat cel akcji jest niezmienny – przywrócenie książce roli godnego i atrakcyjnego podarku, nagrody i wyróżnienia, a w tle próba upowszechnienia czytelnictwa – powieział marszałek Sepioł.

Dyrektor departamentu kultury i dziedzictwa narodowego Urzędu Marszałkowskiego Krzysztof Markiel liczy przede wszystkim na wyrobienie nawyku sięgania po książkę i powrót do tradycji posiadania domowych księgozbiorów.
– W ciągu dwóch dni raczej trudno mówić o znaczącym wzroście sprzedaży – dodał.

W tym roku tańsze książki będzie można kupić w księgarniach w Krakowie, Bochni, Brzesku, Dąbrowie Tarnowskiej, Tarnowie, Tuchowie, Chrzanowie, Suchej Beskidzkiej, Nowym Targu, Nowym Sączu i Zakopanem.

dkd1t4l
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dkd1t4l