Trwa ładowanie...

Książka Głośniej! nominowana do Feministycznej Nagrody Literackiej im. Narcyzy Żmichowskiej

Książka Głośniej! nominowana do Feministycznej Nagrody Literackiej im. Narcyzy ŻmichowskiejŹródło: Inne
d3lcr96
d3lcr96

*Książka Głośniej! Rozmowy z pisarkami Agniszki Drotkiewicz i Anny Dziewit została zgłoszona do Feministycznej Nagrody Literackiej im. Narcyzy Żmichowskiej , która w tym roku zostanie po raz pierwszy przyznana podczas krakowskich. * Głośniej! Rozmowy z pisarkami to książka zawierająca serię wywiadów z dziesięcioma kobietami-ikonami polskiej literatury, kultury, sztuki i obyczajowości. Wspólną płaszczyzną prezentowanych rozmów jest ich silne nacechowanie osobiste – pisarki opowiadają o swoim borykaniu się z codziennością, o feminizmie „od kuchni”, o dylematach kobiecości w dobie ponowoczesności. Jednak przede wszystkim Głośniej! jest książką skupiającą w sobie liczne wątpliwości, spory, trudne pytania oraz próby odpowiedzi dotyczące tego, jak wygląda kobiece pisarstwo w dzisiejszej Polsce. Diagnoza wyłania się w trakcie lektury,
wywiady pozostają we wzajemnym stosunku komplementarności i – dzięki temu, że zostały zebrane w jednej książce – wchodzą ze sobą w dialog.

Kazimiera Szczuka , Agneta Pleijel , Dubravka Ugresic , Ewa Kuryluk , Irena Karpa , Grażyna Plebanek , Marlene Streeruwitz , Renata Serelyte , Michalina Witkowska, Dorota Masłowska to silnie osadzone w polskiej kulturze, niewymagające rekomendacji nazwiska. Wszystkie panie są bohaterkami Głośniej! I wszystkie głośno mówią o sobie.

d3lcr96
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3lcr96