Trwa ładowanie...
d2vyi7d

Książka Felix, Net i Nika oraz Pułapka Nieśmiertelności nagrodzona Małym Dongiem

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Książka Felix, Net i Nika oraz Pułapka Nieśmiertelności nagrodzona Małym Dongiem
(Inne)
d2vyi7d

Powieść Rafała Kosika Felix, Net i Nika oraz Pułapka Nieśmiertelności otrzymała nagrodę Mały Dong Dziecięcy Bestseller roku 2007, w tym roku po raz pierwszy przyznawanej przez Polską Sekcję IBBY.

Nagrody Donga Dziecięcy Bestseller Roku są przyznawane w dwóch kategoriach. Książka Rafała Kosika Felix, Net i Nika oraz Pułapka Nieśmiertelności otrzymała Małego Donga - nagrodę jury dziecięcego. Duży Dong jest przyznawany przez jury profesjonalne.

Felix, Net i Nika oraz Pułapka Nieśmiertelności : trójka warszawskich gimnazjalistów: Felix (młody wynalazca), Net (świetny matematyk i programista) oraz Nika (wrażliwa i subtelna wielbicielka literatury) dostaje, od spotkanego na szkolnej zabawie tajemniczego osobnika, dziwne zadanie. Przyjaciele zostają wplątani w niezwykłą intrygę. Odkryją opuszczony dom genialnego wynalazcy, będą błądzić po podziemiach Warszawy i, całkiem zwyczajnie, chodzić do szkoły, borykać z problemami rodzinnymi, w tym najtrudniejszym – śmiercią bliskiej osoby. Mottem książki jest: „Przemijamy. Stare ustępuje miejsca nowemu, w ten sposób świat posuwa się naprzód. Ale pamiętajmy o tych, którzy odchodzą - ta pamięć daje im nieśmiertelność”.

Seria książek dla młodzieży autorstwa Rafała Kosika od czterech lat jest obecna na polskim rynku wydawniczym. Dwa pierwsze tomy otrzymały główną nagrodę literacką i tytuł Książki Roku 2005 Polskiej Sekcji IBBY - International Board on Books for Young People, tom trzeci był do tej nagrody również nominowany, a tom czwarty otrzymał nagrodę Małego Donga „Dziecięcy Bestseller Roku 2007”.
Powieści Rafała Kosika są mocno osadzone w polskich realiach, bohaterowie – uczniowie gimnazjum – mówią aktualnym, „łodym językiem, a w kolejnych ich przygodach pojawiają się nie tylko staroświeckie duchy, ale także nowoczesny program sztucznej inteligencji i zwariowane wynalazki. Felix, Net i Nika rozwiązują kolejne zagadki, podróżują w czasie, konstruują przedziwne urządzenia, ale też zderzają się z gimnazjalną rzeczywistością: walczą ze szkolnym gangiem wyłudzającym pieniądze, stykają się z problemem narkotykowym, biorą udział w wyborach do uczniowskiego samorządu.
Do tej pory powieści z serii zostały opublikowane na Litwie, prawa zakupiło również czeskie wydawnictwo i prowadzone są rozmowy z wydawnictwami z innych krajów.
Trwają również przygotowania do przeniesienia serii na ekran.

d2vyi7d

Podziel się opinią

Share

d2vyi7d

d2vyi7d