Trwa ładowanie...
adam
23-04-2010 13:43

Ks. Adam Boniecki laureatem nagrody dziennikarzy Małopolski

Ks. Adam Boniecki laureatem nagrody dziennikarzy MałopolskiŹródło: Inne
d3h3lq2
d3h3lq2

Redaktor naczelny Tygodnika Powszechnego, ks. Adam Boniecki , został Publicystą Roku i laureatem Nagrody Głównej Dziennikarzy Małopolski za 2007 rok.

Nagrody wręczono w sobotę późnym wieczorem w Willi Decjusza w Krakowie. Była to piąta edycja konkursu, który jest niezależną inicjatywą środowiska dziennikarzy Małopolski. Dziennikarze wyróżniają w swoim gronie najlepszych za warsztat, rzetelność oraz znaczenie ich materiałów dla opinii publicznej regionu lub społeczności lokalnej.

Jak uzasadniła kapituła nagrody, ks. Boniecki został nagrodzony za to, że __zabiera głos w dyskusji na najtrudniejsze tematy,_zabiera głos w dyskusji na najtrudniejsze tematy, przy czym nigdy nie jest to głos po którejś stronie, ale własne zdanie_.

Jego erudycja, przygotowanie filozoficzne, bioetyczne, socjologiczne sprawiają, że jego spojrzenie na sprawę i argumentacja jest dużo szersza niż spojrzenie i argumentacja obu stron sporu naraz - napisano w uzasadnieniu nagrody.

Laureat otrzymał statuetkę autorstwa Kazimierza Adamskiego. Ks. Adam Boniecki , dziękując za wyróżnienie, pogratulował odwagi członkom Kapituły. Jak zażartował, nagradzając księdza Bonieckiego, będą oni mieli przeciwko sobie niewierzących, ale z drugiej strony - Kościół.

Podkreślił jednak, że bardzo sobie ceni nagrodę dziennikarzy. Przychodzi ona bowiem w chwili, kiedy Tygodnik Powszechny - gazeta, która stała się w pewnym momencie pomnikiem narodowym - zmienia swoją formułę i na powrót chce być pismem do czytania w łóżku - powiedział laureat.

d3h3lq2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3h3lq2