Trwa ładowanie...
jacek dukaj
23-11-2010 11:15

Król Bólu - nowa książka Dukaja

Król Bólu - nowa książka DukajaŹródło: Książki WP
dlkp5na
dlkp5na

Nowa książka Jacka Dukaja - tom opowiadań Król Bólu - zawiera osiem utworów, w tym cztery dotąd niepublikowane. Książka jeszcze w tym tygodniu trafi do księgarń.

Król Bólu gromadzi utwory z równych okresów twórczości Jacka Dukaja . Obok starszych tekstów w tomie znalazły się cztery nowe: Linia oporu, Oko potwora, Król Bólu i pasikonik oraz Piołunnik.

Jacek Dukaj w swojej twórczości udowadnia, że konwencja fantastyczna nie wyklucza zajmowania się poważnymi pytaniami bez uszczerbku dla wciągającej fabuły i oszałamiających wizji. Dukaja (ur. 1974) dał się poznać szerszej publiczności w roku 2002, jako autor opowiadania Katedra , na podstawie którego Tomasz Bagiński nakręcił swój nominowany do Oscara film.

Czytelnicy polskiej fantastyki poznali go jednak jeszcze w 1989 r. kiedy to zadebiutował Złotą Galerą. Potem ukazały się zbiory W kraju niewiernych (2000) i kolejne powieści Czarne oceany (2001), Inne pieśni (2003), Perfekcyjna niedoskonałość (2004). W 2007 roku ukazał się Lód uznawany przez wielu czytelników za najlepszą powieść Dukaja, za którą autor otrzymał Nagrodę Kościelskich i Europejską Nagrodę Literacką.

dlkp5na

Kolejna powieść Jacka Dukaja - Wroniec - to baśń o stanie wojennym opracowana graficznie przez Jakuba Jabłońskiego. Kilkuletni Adaś wyrusza na poszukiwanie swoich rodziców porwanych przez złowrogiego, czarnego Wrońca. Pomaga mu silny Pan Beton, a na swej drodze spotyka Milipantów, Bubeki, Suki, GAZ, panów opornych i cały korowód postaci i zjawisk zmetaforyzowanych i zmitologizowanych przez dziecięcą wyobraźnię. Wroniec nominowany jest do nagrody Angelus.

Tom Król Bólu ukaże się nakładem Wydawnictwa Literackiego.

dlkp5na
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dlkp5na