Trwa ładowanie...
uzbekistan
23-04-2010 13:35

Krewna Tołstoja rozpoczyna wyprawę konną

Krewna Tołstoja rozpoczyna wyprawę konnąŹródło: Inne
d4cpk39
d4cpk39

Cioteczna pra-pra-wnuczka wielkiego rosyjskiego pisarza Lwa Tołstoja , Alexandra, zaczyna rosyjską część wyprawy konnej Wielkim Jedwabnym Szlakiem.

Jak poinformowano w ambasadzie Wielkiej Brytanii, (Alexandra Tolstoy jest obywatelką Wielkiej Brytanii), jednym z celów wyprawy jest pobicie rekordu turkmeńskich jeźdźców, którzy w roku 1035 pokonali liczącą 4.300 km odległość między Aszchabadem a Moskwą w 84 dni.

Drugi cel podróży to, jak powiedziano w ambasadzie, uzmysłowienie szerokim kręgom ludzi możliwości i zalet koni achałtekińskich, zwłaszcza ich wytrzymałości i odporności na złe warunki.

Alexandra Tolstoy ma zakończyć swoją podróż 13 listopada pod pomnikiem marszałka radzieckiego Gieorgija Żukowa opodal Placu Czerwonego w Moskwie. W brytyjskiej ambasadzie przypomniano, że marszałek Żukow otworzył w czerwcu roku 1945 w Moskwie historyczną paradę zwycięstwa, dosiadając właśnie konia rasy achałtekińskiej.

Koń achałtekiński to jedna z najstarszych ras koni gorącokrwistych. Wyhodowano go przed ok. 3 tysiącami lat w Turkmenistanie.

Alexandrze ma towarzyszyć w wyprawie mąż Shamil Galimzyanov (Szamil Galimzjanow) – rosyjski skoczek konny z Uzbekistanu.

d4cpk39
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4cpk39