Trwa ładowanie...

KRAKÓW: Spotkanie z Oscarem Brenifierem

Oscar Brenifier - doktor filozofii i wykładowca. Prowadzi warsztaty filozoficzne dla dorosłych i dla dzieci w wielu krajach. Jest m. in. autorem serii L’Apprenti philosophe (Uczeń Filozofa), podręcznika dla pedagogów Enseigner par le débat (Nauczanie poprzez debatę) oraz książki Contes philosophiques (Bajki filozoficzne).

Share
KRAKÓW: Spotkanie z Oscarem BrenifieremŹródło: Materiały prasowe
d15ujr1

Autor książek z serii Dzieci Filozofują Oscar Brenifier w Polsce! 26.02-2.03.2014

KRAKÓW 26 lutego (środa)

11:00 Spotkanie dla dzieci w ramach Dyskusyjnych Klubów Książki

w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie

ul. Rajska 1 – wstęp wolny

d15ujr1

15:00 Dzieci Filozofują – spotkanie i warsztaty dla nauczycieli we współpracy z Małopolskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli oraz Instytutem Francuskim w Krakowie
ul. Stolarska 15 – wstęp wolny – ZAPISY: tel. 12-422-14-49 lub 513-042-381

18:00 Spotkanie autorskie w księgarni Bona

prowadzenie: Tomasz Pindel

ul. Kanonicza 11 – wstęp wolny

Doktor filozofii i wykładowca. Prowadzi warsztaty filozoficzne dla dorosłych i dla dzieci w wielu krajach. Jest m. in. autorem serii L’Apprenti philosophe (Uczeń Filozofa), podręcznika dla pedagogów Enseigner par le débat (Nauczanie poprzez debatę) oraz książki Contes philosophiques (Bajki filozoficzne). W Polsce opublikował wcześniej dwa tytuły adresowane do młodego czytelnika – Szczęście według Niny oraz Prawda według Niny. Od 2013 roku na dziecięcym kanale telewizyjnym Polsat JimJam codziennie nadawany jest serial Hugo, co to znaczy?, stworzony w oparciu o jego książki. Strona internetowa: www.brenifier.com

d15ujr1

Seria Dzieci Filozofują

Seria skonstruowana jest w formie rozmowy dzieci i dorosłych. Wykorzystując naturalną prostotę dziecięcych pytań i odpowiedzi, książki te otwierają drzwi do odwiecznych filozoficznych problemów, takich jak znaczenie życia, etyka, emocje, tożsamość czy świadomość.

Każdy tom zawiera sześć ważnych pytań. Każde pytanie prowadzi do sześciu możliwych odpowiedzi, których mogłoby udzielić dziecko. Z kolei każda odpowiedź prowadzi do kilku nowych pytań, które w jakiś sposób podważają wcześniejszą odpowiedź. A wszystko to w odniesieniu do codziennego życia dziecka.

Charakterystyczne ilustracje oparte na koncepcji żartu rysunkowego pomagają spojrzeć na omawiany problem w sposób humorystyczny, delikatny, poetycki czy nawet nieco wywrotowy – wszak myślenie to świetna zabawa! Książki Oscara Brenifiera wspierają naturalną skłonność dzieci do zadawania pytań o siebie, życie i świat, kształtując u nich tym samym analityczny i abstrakcyjny sposób myślenia.

d15ujr1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d15ujr1