Trwa ładowanie...

KRAKÓW: Spotkanie z Małgorzatą Terlecka-Reksnis i Renatą Przemyk

Zapraszamy serdecznie 10 grudnia o godzinie 17.00 na spotkanie z Małgorzatą Terlecka-Reksnis i Renatą Przemyk w Księgarnia Matras Rynek 23 w Krakowie.

Share
KRAKÓW: Spotkanie z Małgorzatą Terlecka-Reksnis i Renatą PrzemykŹródło: "__wlasne
d3fqk70
Zapraszamy serdecznie 10 grudnia o godzinie 17.00 na spotkanie z Małgorzatą Terlecka-Reksnis i Renatą Przemyk w Księgarnia Matras Rynek 23 w Krakowie.

Osiecka, Jędrusik, Dudziak, Kora, Przemyk, Bartosiewicz, Geppert, Bem, Jopek

Soc, pop, post. Portrety gwiazd to kobiecość, historia, popkultura, to portrety dziewięciu gwiazd polskiej muzyki rozrywkowej. Intymność i tryb zwierzeń splata się z wymiarem społecznym i przemianami zbiorowej wyobraźni.

Kobiecość to inne, prywatne spojrzenie na otaczającą rzeczywistość, alternatywne podejście do dominujących wydarzeń politycznych. Historia to zapisane momenty przesileń w polskich dziesięcioleciach: lat 50, 60, 80 i 90. Popkultura to gwiazdorstwo, moda, mocny przekaz emocjonalny i proste odpowiedzi na zbiorowe tęsknoty i marzenia. Soc, pop, post. Portrety gwiazd to reporterskie „portrety momentalne”, datowane ślady dni, lat, miejsc, emocji i nastrojów. To gromadzone i zapisywane przez ostanie 25 lat archiwum spotkań, rozmów, faktów i wyobrażeń. Archiwum osobliwe, bo prezentujące pamięć rozproszoną, gromadzącą rzeczy pozornie błahe, ulotne równie pieczołowicie jak i te poważne, przemieniające historię. Subiektywna kolekcja spotkań z artystkami o znaczącej sile oddziaływania na styl popularnej muzyki i sceniczne formy jej przedstawiania.

d3fqk70
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3fqk70