Trwa ładowanie...
d1qbf9u

Koronawirus. Codzienne odczyty nowych książek polskich pisarzy. Transmisja w WP

Stowarzyszenie Unia Literacka organizuje w sieci wirtualne spotkania poczytnych pisarzy z czytelnikami. W piątek 3 marca zaprasza na wieczór z Olgą Tokarczuk. Noblistka zaprezentuje stare, ale bardzo aktualne opowiadanie swojego autorstwa. Oglądajcie transmisję w Wirtualnej Polsce.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Olga Tokarczuk przeczyta na żywo swoje opowiadanie napisane 22 lata temu
Olga Tokarczuk przeczyta na żywo swoje opowiadanie napisane 22 lata temu (WP.PL)
d1qbf9u

W związku z pandemią koronawirusa wszystkie instytucje kultury w Polsce zostały zamknięte. Konsekwencją jest również odwołanie targów książki oraz spotkań autorskich. Dla czytelników oznacza to utrudniony dostęp do ważnych literackich wydarzeń, a dla części pisarzy - wymierne straty finansowe.

W ramach solidarności z autorami w potrzebie Stowarzyszenie Unia Literacka zorganizowało zbiórkę pieniężną (dostępną pod tym linkiem). Pisarze zachęcają do udziału w kweście podczas transmisji odczytu swoich książek.

Zorganizowany przez Unię "UL z książkami" ma charakter cykliczny. W projekt zaangażowali się m.in. Zygmunt Miłoszewski, Michał Rusinek, Jacek Dehnel. Odczyty transmitowane na żywo w sieci mieli już Sylwia Chutnik i Max Cegielski, a w piątek 3 marca ich śladem pójdzie Olga Tokarczuk. Transmisja rozpocznie się o 18:00 i będzie dostępna na profilu autorki oraz stowarzyszenia na Facebooku.

d1qbf9u

- Przeczytam stare opowiadanie, sprzed 22 lat, zatytułowane "Próba generalna". Dziwnym trafem ten krótki tekst stał się dziś bardzo aktualny - zapowiedziała Tokarczuk.

Olga Tokarczuk to jedna z najbardziej poczytnych polskich pisarek w kraju i za granicą. Jej debiut powieściowy to wydana w 1993 r. "Podróż ludzi Księgi". Ogromny sukces odniosła trzecia powieść Tokarczuk pt. "Prawiek i inne czasy" (1996), za którą pisarka otrzymała Paszport Polityki. Jest laureatką nagrody Fundacji im. Kościelskich i Nike. W 2019 r. została trzecią polską Noblistką, drugą po Wisławie Szymborskiej w dziedzinie literatury.

d1qbf9u

Podziel się opinią

Share
d1qbf9u
d1qbf9u