Trwa ładowanie...

Koronawirus. Codzienne odczyty nowych książek polskich pisarzy. Transmisja w WP

Stowarzyszenie Unia Literacka organizuje w sieci wirtualne spotkania poczytnych pisarzy z czytelnikami. W piątek 3 marca zaprasza na wieczór z Olgą Tokarczuk. Noblistka zaprezentuje stare, ale bardzo aktualne opowiadanie swojego autorstwa. Oglądajcie transmisję w Wirtualnej Polsce.

Koronawirus. Codzienne odczyty nowych książek polskich pisarzy. Transmisja w WPŹródło: WP.PL
d2hhydv
d2hhydv

W związku z pandemią koronawirusa wszystkie instytucje kultury w Polsce zostały zamknięte. Konsekwencją jest również odwołanie targów książki oraz spotkań autorskich. Dla czytelników oznacza to utrudniony dostęp do ważnych literackich wydarzeń, a dla części pisarzy - wymierne straty finansowe.

W ramach solidarności z autorami w potrzebie Stowarzyszenie Unia Literacka zorganizowało zbiórkę pieniężną (dostępną pod tym linkiem). Pisarze zachęcają do udziału w kweście podczas transmisji odczytu swoich książek.

Zorganizowany przez Unię "UL z książkami" ma charakter cykliczny. W projekt zaangażowali się m.in. Zygmunt Miłoszewski, Michał Rusinek, Jacek Dehnel. Odczyty transmitowane na żywo w sieci mieli już Sylwia Chutnik i Max Cegielski, a w piątek 3 marca ich śladem pójdzie Olga Tokarczuk. Transmisja rozpocznie się o 18:00 i będzie dostępna na profilu autorki oraz stowarzyszenia na Facebooku.

- Przeczytam stare opowiadanie, sprzed 22 lat, zatytułowane "Próba generalna". Dziwnym trafem ten krótki tekst stał się dziś bardzo aktualny - zapowiedziała Tokarczuk.

d2hhydv

Olga Tokarczuk to jedna z najbardziej poczytnych polskich pisarek w kraju i za granicą. Jej debiut powieściowy to wydana w 1993 r. "Podróż ludzi Księgi". Ogromny sukces odniosła trzecia powieść Tokarczuk pt. "Prawiek i inne czasy" (1996), za którą pisarka otrzymała Paszport Polityki. Jest laureatką nagrody Fundacji im. Kościelskich i Nike. W 2019 r. została trzecią polską Noblistką, drugą po Wisławie Szymborskiej w dziedzinie literatury.

d2hhydv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2hhydv