Trwa ładowanie...

Koronawirus. Codzienne odczyty nowych książek polskich pisarzy. Transmisja w WP

Stowarzyszenie Unia Literacka organizuje w sieci wirtualne spotkania poczytnych pisarzy z czytelnikami. Dziś zaprasza na wieczór z Maksem Cegielskim, autorem "Apokalipso", "Pijani Bogiem" czy "Prince Polonia". Oglądajcie transmisję w Wirtualnej Polsce.

Share
Koronawirus. Codzienne odczyty nowych książek polskich pisarzy. Transmisja w WP
Źródło: Facebook.com
d449j6t

W związku z pandemią koronawirusa wszystkie instytucje kultury w Polsce zostały zamknięte. Konsekwencją jest również odwołanie targów książki oraz spotkań autorskich. Dla czytelników oznacza to utrudniony dostęp do ważnych literackich wydarzeń, a dla części pisarzy - wymierne straty finansowe.

W ramach solidarności z autorami w potrzebie Stowarzyszenie Unia Literacka zorganizowało zbiórkę pieniężną (dostępną pod tym linkiem). Pisarze zachęcają do udziału w kweście podczas transmisji odczytu swoich książek.

Zorganizowany przez Unię "UL z książkami" ma charakter cykliczny. W projekt zaangażowali się m.in. Zygmunt Miłoszewski, Michał Rusinek, Jacek Dehnel. Dziś o godz. 18.00 gościem a jednocześnie gospodarzem odcinka jest Max Cegielski. Transmisja jest dostępna na profilu autora oraz stowarzyszenia na Facebooku. Już teraz możecie oglądać ją u nas, w Wirtualnej Polsce.

Maksymilian "Max" Cegielski to pisarz, dziennikarz, podróżnik. Prezenter radiowy i telewizyjny, animator kultury i członek kolektywu muzycznego Masala Sound System. W czasie transmisji na żywo zaprezentuje fragment swojej najnowszej, jeszcze niewydanej książki.

d449j6t

- Nie będę pokazywał, jak zrobić kim-chi, tylko przeczytam fragmenty z mojej nowej książki. Powieść (fikcja! Nie reportaż!) pod tytułem "Prince Polonia" ukaże się – miejmy nadzieję – w maju/czerwcu tego roku w wydawnictwie Marginesy. Lata 80.: PRL, Szczecin, Delhi, Singapur, Katmandu. Joseph Conrad, Brygada Kryzys i Danuta Lato po raz pierwszy razem na scenie – zapowiadał Cegielski.

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d449j6t

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d449j6t
d449j6t