Trwa ładowanie...

Koronawirus. Codzienne odczyty nowych książek polskich pisarzy. Transmisja w WP

Stowarzyszenie Unia Literacka organizuje w sieci wirtualne spotkania poczytnych pisarzy z czytelnikami. Dziś zaprasza na wieczór z Sylwią Chutnik, autorka "Kieszonkowego atlasu kobiet", "Cwaniar" i "Warszawy kobiet". Oglądajcie transmisję w Wirtualnej Polsce.

Koronawirus. Codzienne odczyty nowych książek polskich pisarzy. Transmisja w WPŹródło: East News
dvnptrp

W związku z pandemią koronawirusa wszystkie instytucje kultury w Polsce zostały zamknięte. Konsekwencją jest również odwołanie targów książki oraz spotkań autorskich. Dla czytelników oznacza to utrudniony dostęp do ważnych literackich wydarzeń, a dla części pisarzy - wymierne straty finansowe.

W ramach solidarności z autorami w potrzebie Stowarzyszenie Unia Literacka zorganizowało zbiórkę pieniężną (dostępną pod tym linkiem). Pisarze zachęcają do udziału w kweście podczas transmisji odczytu swoich książek.

Zorganizowany przez Unię "UL z książkami" ma charakter cykliczny. W projekt zaangażowali się m.in. Zygmunt Miłoszewski, Michał Rusinek, Jacek Dehnel. Dziś o godz. 18.00 gościem a jednocześnie gospodarzem odcinka jest Sylwia Chutnik. Transmisja jest dostępna na profilu pisarki oraz stowarzyszenia na Facebooku. Już teraz możecie oglądać ją u nas, w Wirtualnej Polsce.

dvnptrp

Sylwia Chutnik jest aktywistką społeczną, kulturoznawczynią, autorką trzykrotnie nominowaną do Nagród Nike za powieści: "Kieszonkowy atlas kobiet", "Cwaniary" i "W krainie czarów". Oprócz tego publikuje felietony w "Polityce", "Pani" i "Gazecie Stołecznej".

Pisarka zaprezentuje słuchaczom fragmenty swojej nowej powieści. Jak sama przyznaje "obecnie nie piszę, bo utknęłam i wydawczyni już dawno by mnie poćwiartowała, gdyby nie obecna sytuacja". Mamy jednak nadzieję, że wirtualne spotkanie z czytelnikami natchnie Sylwię Chutnik do napisania kolejnych stron.

dvnptrp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dvnptrp