Trwa ładowanie...

Kontynuacja Buszującego w zbożu plagiatem

Kontynuacja Buszującego w zbożu plagiatemŹródło: Inne
d317w7k
d317w7k

Amerykańska sędzia Deborah Batts zakazała publikacji książki określanej jako kontynuacja powieści Buszujący w zbożu J.D. Salingera . Szwedzki autor Fredrik Colting w swej powieści zbyt wiernie odtworzył fabułę powieści Salingera.

Colting bronił się dowodząc, że jego utwór nie jest kontynuacja, ale literackim komentarzem do powieści Buszujący w zbożu . Jednakże sędzia uznała, że główny bohater – Mr C – jest lustrzanym odbiciem głównego bohatera Salingera , Holdena Caulfielda. Zdaniem sędzi, jest to kwestia problematyczna i brak jej wiarygodności. Edward Rosenthal, prawnik szwedzkiego autora, utrzymywał, że powieść jego klienta nie dotyczy bohatera Salingera , ale tego, w jaki sposób Salinger radził sobie ze swym bohaterem.

Zdaniem sędzi Deborah Batts Colting zaczerpnął z fabuły i stylu powieści Salingera więcej niż było potrzebne do przeprowadzenia krytyki pisarza.

Sędzia zakazała publikację książki, jej reklamowanie i rozprowadzanie na terenie Stanów Zjednoczonych. Powieść została wydana w Wielkiej Brytanii.

d317w7k
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d317w7k