Trwa ładowanie...

Kolejnej edycja akcji charytatywnej uczennic szkół w Czarnkowie

Ponad 6,6 tys. złotych zebrały w poniedziałek podczas kolejnej edycji akcji charytatywnej _Urodzaj na dziewczynki z zapałkami_ uczennice szkół w Czarnkowie. W tym roku dochód przeznaczony jest dla dzieci z Afryki.

Share
Kolejnej edycja akcji charytatywnej uczennic szkół w CzarnkowieŹródło: Inne
d1d3su5

Podobnie jak w słynnej baśni Andersena Dziewczynka z zapałkami na ulicach Czarnkowa uczennice sprzedawały w poniedziałek pudełka zapałek z logo akcji. Dochód ze sprzedaży został przekazany na zakup jedzenia dla dzieci z sierocińca w Kitwe w Zambii.

W tym roku dziewczętom udało się zebrać ponad 6,6 tys. zł. To więcej niż w ubiegłym roku. Pieniądze te zostaną przekazane do jednego z sierocińców w Zambii na obiady dla biednych dzieci. Za złotówkę można kupić obiad dla jednego dziecka - powiedział PAP organizator akcji, dyrektor czarnkowskiego Miejskiego Centrum Kultury, Jan Pertek.

Akcja Urodzaj na dziewczynki z zapałkami była organizowana w tym mieście już po raz jedenasty. Do tej pory za pieniądze zebrane przez dziewczynki z zapałkami kupowano słodycze dla biednych dzieci z Czarnkowa.

Tym razem postanowiliśmy wspomóc biedne dzieci z Afryki. Do tej akcji namówił nas proboszcz jednej z czarnkowskich parafii, który przez siedem lat był w Zambii misjonarzem - powiedział PAP Pertek.

d1d3su5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1d3su5
d1d3su5