Trwa ładowanie...
d30pals

Kolejna katastrofalna "renowacja" obrazu. Właściciel zniszczonego dzieła załamany

Możemy sobie tylko wyobrazić, co czuł właściciel kopii siedemnastowiecznego dzieła, gdy zobaczył, jak "renowator" zniszczył twarz Marii Dziewicy na obrazie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Niepokalane poczęcie pędzla Bartolomé Esteban Murillo powstało w XVII wieku
Niepokalane poczęcie pędzla Bartolomé Esteban Murillo powstało w XVII wieku (East News)
d30pals

Kolekcjoner z hiszpańskiej Walencji oddał renowatorowi do poprawy (jak się potem okazało, był to renowator mebli, a nie dzieł sztuki) swoją kopię siedemnastowiecznego obrazu przedstawiającego Marię Dziewicę w obecności aniołów.

Za usługę zapłacił ok. 5 tysięcy złotych, więc musiał być załamany, gdy zobaczył efekt. "Specjalista" próbował dwukrotnie "poprawić" twarz matki Jezusa, ale tylko pogorszył sytuację. Teraz Maria wygląda niemal identycznie jak legendarne już oblicze Jezusa z fresku "Oto człowiek".

Kolejna próby "naprawy" fuszerki była katastrofalna.
Kolejna próby "naprawy" fuszerki była katastrofalna.

Hiszpańscy specjaliści alarmują, by wreszcie uregulować prawnie to, kto i jak może dokonywać renowacji antyków i dzieł sztuki.

d30pals

Wyśmiany fresk z Jezusem (internauci dopatrywali się na nim małpy, a nawet jeża) ostatecznie przyniósł sławę "renowatorce" i niemały zarobek parafii, do której należał. Być może właściciel nowego oblicza Matki Boskiej też mógłby spieniężyć tę katastrofę.

Jakie tajemnice skrywa "Dama z gronostajem"?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d30pals

Podziel się opinią

Share
d30pals
d30pals