Trwa ładowanie...
kobieta
23-04-2010 13:37

Kobieta po raz pierwszy rektorem Harvardu

Kobieta po raz pierwszy rektorem HarvarduŹródło: Inne
d1vurry
d1vurry

Znamienita historyk została w niedzielę rektorem prestiżowego Uniwersytetu Harvarda, pierwszą kobietą na tym stanowisku od chwili powstania uczelni w 1636 roku – poinformowała uczelnia w wydanym oświadczeniu.

DREW GILPIN FAUST NA FOTOGRAFIACH

59-letnia Drew Gilpin Faust zastąpi Lawrence'a Summersa, który w lutym ubiegłego roku podał się do dymisji po długich sporach ze środowiskiem harwardzkich wykładowców.

Będzie 28. rektorem (a ściślej: prezydentem) tej najstarszej wyższej szkoły w Stanach Zjednoczonych. Rozpocznie kierowanie placówką 1 lipca br.

d1vurry

52-letni Summers, wybitny ekonomista i były minister finansów w administracji prezydenta Billa Clintona, naraził się najpierw wpływowemu lobby feministycznemu w Harvardzie. Oburzenie wywołał wyrażony przez niego pogląd, że niewielka obecność kobiet w elitach nauk ścisłych i inżynieryjnych może mieć związek z genetycznymi różnicami płci.

Skrytykował także prominentnego murzyńskiego profesora studiów afroamerykańskich Cornela Westa, mówiąc, że nie wnosi on wiele do akademickich dokonań uczelni. Wypowiedź tę uznano za rasistowską i zażądano rezygnacji rektora.

d1vurry
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1vurry