Trwa ładowanie...
booker
23-04-2010 13:35

Kiran Desai po polsku

Kiran Desai po polskuŹródło: Inne
d3qf1x8
d3qf1x8

The Inheritance of Loss Kiran Desai , nagrodzona najbardziej prestiżową na anglojęzycznym rynku wydawniczym nagrodą literacką – Man Booker Prize, ukaże się już w przyszłym roku nakładem Wydawnictwa Znak.

Kiran Desai to najmłodsza kobieta-laureatka w historii nagrody Bookera. Ta 35-letnia pisarka urodziła się w Indiach, skąd wyjechała do Wielkiej Brytanii, a potem do Stanów Zjednoczonych, gdzie obecnie studiuje na Uniwersytecie Columbia. Pisze w języku angielskim. Jest autorką, popularnej także w Polsce, powieści Zadyma w dzikim sadzie .

d3qf1x8

Nowa, nagrodzona powieść The Inheritance of Loss to historia rozgrywająca się równolegle na dwóch kontynentach. U podnóża góry Kanchenjunga w Kalimpongu, na pograniczu Indii i Nepalu, z mieszkają emerytowany sędzia i jego 17-letnia wnuczka. Ich losy i przeszłość poznajemy na tle burzliwych wydarzeń politycznych, w ich prywatną historię wpleciona jest opowieść o poszukiwaniu tożsamości, o religijnym tyglu, w którym mieszają się wątki buddyjskie, chrześcijańskie, hinduskie i muzułmańskie. W USA natomiast przebywa nielegalnie 19-letni Biju, dzięki któremu poznajemy środowisko emigrantów z tzw. Trzeciego Świata.

The Inheritance of Loss to powieść podejmująca problemy tożsamości narodowej, naznaczonej piętnem postkolonialnego dziedzictwa historycznego. Z tego powodu książki Kiran Desai porównywane są do powieści Salman Rushdie , Zadie Smith i Jhumpa Lahiri.

d3qf1x8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3qf1x8