Trwa ładowanie...
d34kiot

Kulisy władzy najbardziej tajemniczego tyrana. Kim Dzong Un i jego niezwykła kariera

"Wielki Następca. Niebiańskie przeznaczenie błyskotliwego towarzysza Kim Dzong Una" to zakulisowa opowieść o karierze najbardziej tajemniczego tyrana świata. Anna Fifield nakreśliła sylwetkę przywódcy, który w wieku 36 lat miał umrzeć po operacji serca. Korea Północna wszystkiemu zaprzecza.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kim Dzong Un nie żyje. Taka wiadomość obiegła świat 26 kwietnia
Kim Dzong Un nie żyje. Taka wiadomość obiegła świat 26 kwietnia (Getty Images)
d34kiot

Poniższy opis książki "Wielki Następca. Niebiańskie przeznaczenie błyskotliwego towarzysza Kim Dzong Una" pochodzi od wydawcy:

Odkąd rozniosła się wieść, że Kim Dzong Un przejmie schedę po ojcu, narosła wokół niego gruba warstwa mitów i przypowiastek propagandowych. W wieku trzech lat przyszły Wielki Następca miał posługiwać się bronią, w wieku sześciu – ujeżdżać najdziksze konie, a jako dziewięciolatek – pokonać mistrza Europy w wyścigach motorowodnych.

Mało kto wierzył, że niedoświadczony, chorowity chłopiec wychowywany w izolacji od świata zdoła utrzymać władzę w państwie. Tymczasem nie tylko przetrwał, ale i doskonale sobie radzi.

Materiały prasowe

Jak wyglądało dzieciństwo Kim Dzong Una? Skąd wzięła się legenda o boskim pochodzeniu rodu Kimów? Dlaczego siostra Wielkiego Następcy nazywana jest koreańską Ivanką Trump i jaką rolę odegrała w polityce międzynarodowej? Czy powolne uwalnianie gospodarki w socjalistycznym kraju to najlepszy przepis na długie rządy?

d34kiot

Anna Fifield rekonstruuje przeszłe i teraźniejsze życie dyktatora, powołując się na ekskluzywne relacje osób z jego otoczenia, i przygląda się dynastycznym ambicjom Kimów. Dzięki połączeniu sceptycyzmu i rozległej wiedzy odmalowuje fascynujący obraz najdziwniejszego i najbardziej skrytego reżimu świata. Reżimu, który prowadzi politykę izolacjonizmu, a mimo to ma ogromne znaczenie na arenie międzynarodowej, który trwa w stanie permanentnego bankructwa, choć stać go na broń atomową. Autorka ze znawstwem kreśli sylwetkę jego przywódcy, Wielkiego Następcy, Niepokonanego Zwycięskiego Generała, Słońca Socjalizmu, wodza Kim Dzong Una.

Książka "Wielki Następca. Niebiańskie przeznaczenie błyskotliwego towarzysza Kim Dzong Una" ukazała się w Polsce nakładem wydawnictwa SQN.

Obejrzyj: Meghan i Harry chcieli chronić prywatność, ale coś poszło nie tak

d34kiot

Podziel się opinią

Share

d34kiot

d34kiot