Trwa ładowanie...
film
23-04-2010 13:24

Kasia i Tomek w wielkim mieście

Share
Kasia i Tomek w wielkim mieścieŹródło: Inne
d1vm972

Na podstawie felietonów małżeństwa Moniki Piątkowskiej i Leszka K. Talko, wydanych w formie książkowej pt.: Talki w wielkim mieście, powstanie serial w telewizji. Ma on być odpowiedzią telewizji publicznej na bijącą rekordy popularności Kasię i Tomka.

Reżyser serialu, Filip Zylber, który wcześniej zajmował się reżyserią serialu Rodzina zastępcza, uznał, że na podstawę scenariusza najlepiej nadają się felietony małżeństwa Talków.

Monika i Leszek Talkowie na bieżąco omawiają wydarzenia społeczne, towarzyskie i polityczne. Z małżeńskich komentarzy wyłania się groteskowy, a zarazem niepokojąco prawdziwy i bogaty w szczegóły obraz rodzącej się klasy średniej. Okazuje się, że nawet błahe zdarzenia mogą mieć sens uniwersalny, a te z pierwszych stron gazet, widziane w krzywym zwierciadle, nabierają nowego znaczenia.

Bohaterowie – błyskotliwy felietonista, najlepsza z żon, pan Roszko z małżonką oraz i ci bliżsi i dalsi znajomi – uczą się trudnej sztuki przetrwania w dżungli wielkiego miasta.

W serialu zagrają m.in. Agnieszka Wagner, Dominika Bednarczyk, Agnieszka Włodarczyk, Rafał Królikowski i Beata Tyszkiewicz. Serial składa się z sześciu 25-minutowych odcinków.

d1vm972
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1vm972
d1vm972