Trwa ładowanie...

Kłapouchy powraca, tym razem w lepszym nastroju

Kłapouchy powraca, tym razem w lepszym nastrojuŹródło: Inne
d2olowy
d2olowy

Po ponad 80-letniej przerwie, na rynku księgarskim ukaże się na początku października nowy odcinek przygód Kubusia Puchatka. Powraca w nim melancholijny i burkliwy osiołek Kłapouchy, który teraz ma o wiele lepszy nastrój i jest bardziej aktywny.

Autor książki zatytułowanej Powrót Stumilowego Lasu, David Benedictus, uzyskał na publikację zgodę funduszu powierniczego będącego właścicielem praw autorskich do książek Alana Alexandra Milne'a o misiu o bardzo małym rozumku. Pisarz przeprowadził szczegółowe badania nad twórczością Milne'a .

Chatka Puchatka wydana w 1928 roku jako uzupełnienie wydanego dwa lata wcześniej Kubusia Puchatka kończy się wyjazdem Krzysia do szkoły. Powrót Stumilowego Lasu opowiada o jego powrocie ze szkoły do domu na wakacje.

W oryginale Milne'a Kłapouchy mieszka w miejscu zwanym Ponurym Zakątkiem, gdzie jest wilgotno i smutno; jest gburowaty, ma skłonność do popadania w melancholię i użalania się nad sobą.

d2olowy

- W książkach Milne'a jest około 20 historyjek, w których Kłapouchy żali się. Nie chciałem, by stał się postacią zbyt nudną (...). W mojej książce są momenty, w których wysuwa się on na pierwszy plan i nie narzeka na to, co go spotyka - powiedział David Benedictus tygodnikowi „Sunday Telegraph”, który przedrukowuje fragment jego książki.

Kłapouchy, podobnie jak inne postacie z książek o Kubusiu Puchatku: Prosiaczek, Kangurzyca, Sowa Przemądrzała, Maleństwo i Tygrys, był pluszową zabawką swego czasu należącą do syna Milne'a , Christophera Robina. Podarowany mu pod choinkę z czasem stracił usztywnienie szyi i przybrał z lekka ponury wygląd. Jako taki posłużył Milne'owi za inspirację.

- Nie wiem, czy miliony miłośników Kubusia Puchatka zaaprobują to, co napisałem, ale moim zamiarem było zawsze napisanie historii, którą sam Milne mógł był napisać, gdyby starczyło mu inwencji twórczej - wyznał Benedictus.

Obie książki Milne'a zostały przetłumaczone na 50 języków i stały się podstawą filmu Walta Disneya. Wokół Kubusia Puchatka wyrosła literatura dostrzegająca w nim filozofa, a nawet konsultanta ds. zarządzania.

d2olowy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2olowy

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj