Trwa ładowanie...

Kamienie na szaniec - 70 lat na liście bestsellerów!

Z okazji premiery filmu „Kamienie na szaniec”, już 26 lutego do księgarń trafi specjalne wydanie powieści Aleksandra Kamińskiego. Słynna książka, która od ponad 70 lat króluje na półkach księgarń, została wzbogacona o kolorową wkładkę ze zdjęciami z planu oraz autorski komentarz reżysera Roberta Glińskiego.

Kamienie na szaniec - 70 lat na liście bestsellerów!Źródło: Elibri
d262vfz
d262vfz

Z okazji premiery filmu „ Kamienie na szaniec ”, już 26 lutego do księgarń trafi specjalne wydanie powieści Aleksandra Kamińskiego. Słynna książka, która od ponad 70 lat króluje na półkach księgarń, została wzbogacona o kolorową wkładkę ze zdjęciami z planu oraz autorski komentarz reżysera Roberta Glińskiego.

Najnowsze wydanie „ Kamieni na szaniec ” przygotowane przez Naszą Księgarnię zawiera także osobisty tekst Wojciecha Feleszki, wnuka Autora, oraz tekst literaturoznawczyni doktor Ewy Hoffmann-Piotrowskiej. Książkę otwiera wstęp Barbary Wachowicz, autorki sławnej wystawy „Kamyk na szańcu” i cyklu „Wierna rzeka harcerstwa”. „ Kamienie na szaniec ” ilustruje ponadto kilkadziesiąt zdjęć Bohaterów Szarych Szeregów, Alka, Rudego i Zośki, ze wszystkich okresów ich życia.

Powieść Aleksandra Kamińskiego po raz pierwszy wydana została w 1943 roku. Do dziś doczekała się kilkudziesięciu wydań i tłumaczeń. „Kamienie na szaniec” to klasyka, która porusza kolejne pokolenia i mimo upływu czasu nie starzeje się. Najnowsza produkcja Roberta Glińskiego sięga do książki, ale nie jest wierną adaptacją – „Film, który robimy nie jest tradycyjną adaptacją książki „Kamienie na szaniec”. W swojej powieści Aleksander Kamiński zbudował zmitologizowaną historię polskiego harcerstwa. Pokazał wyidealizowane postaci i wydarzenia, które zyskały rangę heroicznych czynów. Nasz film proponuje współczesne, filmowe spojrzenie na tą literacką opowieść. Dąży do odbrązowienia pomników. Stara się odnaleźć autentyzm w swoich bohaterach wykorzystując wizualną siłę kina” – mówi reżyser.

(script|http://wp.tv/player.js?mid=1410095&w=470&h=330&s=1&ast=no) „Posłuchajcie opowiadania o Alku, Rudym, Zośce i kilku innych cudownych ludziach, o niezapomnianych czasach 1939–1943 roku, o czasach bohaterstwa i grozy”.
Tak zaczyna się opowieść o Bohaterach Szarych Szeregów, o czasach miłości, walki, śmierci. Młodzi przyjaciele, harcerze i maturzyści warszawskiego liceum Batorego wkraczają w dorosłość w dramatycznym okresie. Wychowani w patriotycznych domach, kształtowani przez harcerskie ideały, gdy nadchodzi wrzesień 1939, nie mają wątpliwości, postanawiają walczyć o wolną Polskę. Gotowi są zapłacić najwyższą cenę.

d262vfz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d262vfz

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj