319 wystawców z Polski i z zagranicy, odbędzie się blisko 300 spotkań i innych wydarzeń okołotargowych, wystawy. To będzie impreza, podczas której najważniejszy będzie atrakcyjny program - tak zapowiadają Warszawskie Targi Książki organizatorzy.
Podczas I Warszawskich Targów Książki poznamy laureatów 50. edycji konkursu na najpiękniejszą książkę roku, książkę audio roku, tegorocznej edycji Nagrody Sezonu Wydawniczo – IKAR. Zostanie również wręczona nagroda im. Jerzego Kuryłowicza. Podczas targów poznamy laureata nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego dla najlepszego reportażu literackiego. Wręczone zostaną również nagrody w konkursie „Edycja Chopin 2010”.
Zwiedzający będą mogli wziąć udział w spotkaniach i dyskusjach; m.in. odbędzie się druga część debaty „ Iwaszkiewicz - pisarz - mąż - Polak - ojciec – kochanek” zorganizowanej przez Państwowy Instytut Wydawniczy oraz „Kulturę Liberalną”. Redakcja „Tygodnika Powszechnego” przygotowała z myślą o młodych czytelnikach projekt „Lekcja czytania”. Przygotowano prezentację projektu Biblioteka +.
Po oficjalnym zakończeniu, targi kontynuowane będą w internecie w formie Wirtualnych Targów Książki.Od 17 do 23 maja pod adresem www.etargi-ksiazki.waw.pl wydawnictwa będą prezentować swoją ofertę.
Pełny program Targów na stronie http://www.targi-ksiazki.waw.pl
Przedsprzedaż biletów
Działa już system internetowej przedsprzedaży biletów na Warszawskie Targi Książki. Bilety można kupować za pośrednictwem strony www.eventim.pl. Ponadto można je nabyć w 350 punktach sprzedaży w całej Polsce i w 59 miejscach w Warszawie – m.in. w salonach EMPIK, Ruch, Media Markt, Saturn, Selectours.
Cena biletu normalnego (jednokrotny wstęp na targi) 7 zł
Cena biletu ulgowego (jednokrotny wstęp na targi) 4 zł
Cena karnetu wielokrotnego wstępu na targi 15zł
Wstęp bezpłatny:
seniorzy po 70. roku życia
dzieci do lat 12.
bibliotekarze po okazaniu zaświadczenia potwierdzającego miejsce zatrudnienia
dziennikarze po okazaniu legitymacji prasowej
zorganizowane grupy młodzieży szkolnej pod opieką nauczyciela
Wstęp na zasadach ulgowych:
emeryci i renciści
młodzież szkolna i akademicka do 26 roku życia