Trwa ładowanie...
d1mqoc2

Jutro ruszają Targi Książka dla Dzieci i Młodzieży

d1mqoc2
d1mqoc2

W dniach 19-21 lutego poznańskie targi zaroją się od molików książkowych. Najmłodsi wielbiciele literatury będą mieli wspaniałą okazję uzupełnienia bibliotecznych zbiorów o nowości wydawnicze, lecz przede wszystkim będą mogli spotkać się z twórcami ukochanych książek.

Książka dla Dzieci i Młodzieży to jedyne w Polsce targi książki w całości dedykowane literaturze dla dzieci i młodzieży. W tym roku organizatorzy – Międzynarodowe Targi Poznańskie, Polskie Towarzystwo Przyjaciół Książek i Centrum Kultury ZAMEK – spodziewają się 30 tysięcy zwiedzających. Ponad pięćdziesięciu wystawców, wśród nich gość honorowy targów: Litwa oraz miasta partnerskie Poznania: węgierski Györ, ukraiński Charków i czeskie Brno, zaprezentuje nowości książkowe.

Misją targów Książka dla Dzieci i Młodzieży jest promocja czytelnictwa wśród najmłodszych i uświadomienie rodzicom ogromnej roli czytania dzieciom książek od najwcześniejszego dzieciństwa.* Książka w życiu dziecka odgrywa szczególną rolę: wpływa na wrażliwość i poszerza horyzonty.*Dziecięce lektury raz przeczytane pozostają w świadomości człowieka na całe życie.

Tradycyjnie podczas uroczystego otwarcia targów, wybitnym twórcom oraz osobom i instytucjom, które zaszczepiają dzieciom miłość do książek, zostaną wręczane są nagrody Pegazika. W tym roku statuetki odbiorą: Józef Wilkoń w kategorii „twórca książki dla dzieci” oraz Polska Sekcja IBBY w kategorii „przyjaciel książki dla dzieci”.

d1mqoc2

IX edycję targów uświetni odbywająca się w ramach dorocznego cyklu Mistrzowie Ilustracji wystawa jubileuszowa zorganizowana z okazji 80. urodzin znakomitego malarza, ilustratora i rzeźbiarza Józefa Wilkonia.

Litwa – gość honorowy targów – przygotowała wystawę ilustratorów litewskich.Polska i czeska sekcja zasłużonego dla literatury dziecięcej międzynarodowego stowarzyszenia IBBY przygotowały wystawy nagrodzonych przez siebie książek i ilustracji.

d1mqoc2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1mqoc2