Jubileusz 10-lecia działalności obchodzi Towarzystwo Edukacji Teatralnej w Przemyślu, zwane też Teatrem Edukacyjnym, jedyne tego typu na Podkarpaciu i jedno z nielicznych w Polsce.
Teatr Edukacyjny powstał głównie z myślą o młodzieży szkolnej, dla której przygotowuje swoje spektakle. Są to m. in. przedstawienia oparte o lektury szkolne, jak np. „Latarnik”, prezentowany już 87 razy. W repertuarze znalazły się też sztuki, których tematem są np. tragiczne skutki narkomanii. Członkowie towarzystwa uważają, że taki sposób walki z narkomanią bywa skuteczniejszy od wielu powszechnie stosowanych metod.
Przemyski teatr organizuje także widowiska i koncerty estradowe. Powodzeniem cieszy się również tradycyjnie wystawiane w noc Wigilijną na staromiejskim Rynku „Misterium Narodzenia Pańskiego”, które co roku ogląda kilka tysięcy widzów.
Teatr skupia amatorów, ludzi różnych zawodów, dla których scena i estrada stały się życiową pasją. W ciągu 10 lat działalności wystawili 266 spektakli teatralnych oraz widowisk i koncertów estradowych. Przygotowali też widowiska dla niesłyszących (z udziałem tłumaczy języka migowego) i słuchowiska dla niewidomych.
Działają społecznie, nie mając żadnych sponsorów.
– Główne źródło utrzymania teatru to pieniądze wypracowywane przeze mnie jako dyrektora placówki kształcenia ustawicznego, organizującej różnego rodzaju kursy, np. języków obcych, bhp, czy ratownictwa medycznego. Bywa jednak, że członkowie towarzystwa muszą wyłożyć pieniądze z własnej kieszeni, gdyż bilety na nasze spektakle mają cenę symboliczną (3 - 5 zł) – powiedział Rękosiewicz.
Dodał, że rekompensuje im to aplauz młodej widowni, która licznie przychodzi na przedstawienia prezentowane m. in. w sali widowiskowej przemyskiego Zamku Kazimierzowskiego, nieodpłatnie udostępnianej Teatrowi Edukacji przez władze miasta.