Trwa ładowanie...
holderName

J.K. Rowling najlepiej zarabiającą pisarką na świecie. Odjechała konkurencji

J.K. Rowling znalazła się na szczycie rankingu najlepiej zarabiających pisarzy na świecie wg "Forbesa". Jako jedyna przekroczyła zysk w wysokości 90 mln dol. Kolejni na liście zarobili ponad 20 mln dol. mniej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
J.K. Rowling jest multimilionerką
J.K. Rowling jest multimilionerką (East News)
holderName

J.K. Rowling zajęła 1. miejsca w rankingu magazynu "Forbes" na najlepiej zarabiających pisarzy w okresie od czerwca 2018 r. do końca maja 2019 r. Autorka sagi o przygodach Harry'ego Pottera zdystansowała całkowicie konkurencję i zdecydowanie pokonała swojego największego rywala, Jamesa Pattersona.

W zestawieniu uwzględniono przychody ze sprzedaży książek we wszystkich formatach oraz licencji, tantiemy i inne wpływy. Nie odjęto podatków, stawek agentów literackich, prawników i innych osób współpracujących z autorami.

ZOBACZ TEŻ: "Wiedźmin" Netfliksa: Jaskier z serialu naprawdę rozśmieszał Geralta!

J.K. Rowling wydawał 2 książki, które nie miały ogromnego zainteresowania "(powieść kryminalną "Zabójcza biel" oraz scenariusz filmu "Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda"), ale i tak wygrała notowanie. Dużą część jej zarobków stanowiły zyski z z drugiego filmu z serii "Fantastyczne zwierzęta" oraz bijącej rekordy popularności na Broadwayu sztuki "Harry Potter i przeklęte dziecko".

holderName

Łącznie Rowling w ciągu 12 miesięcy zarobiła aż 92 mln dol. Ponad 20 mln mniej ma na koncie James Patterson, który z roku na rok notuje mniejsze dochody. Choć sprzedał więcej książek we wspomnianym okresie od Rowling, to jednak pojawiają się w USA opinie, że zaczyna być odczuwalny przesyt jego twórczością.

Oto 5 najlepiej zarabiających pisarzy wg "Frobesa":
1. J.K. Rowling – 92 miliony dol.
2. James Patterson – 70 mln dol.
3. Michelle Obama – 36 mln dol.
4. Jeff Kinney – 20 mln dol.
5. Stephen King – 17 mln dol.

holderName

Podziel się opinią

Share
holderName
holderName