Trwa ładowanie...
harry potter
03-08-2016 09:29

J.K. Rowling: ''Historia Harry'ego Pottera dobiegła końca''

Fani „Harry'ego Pottera” mają w tym roku wiele powodów do radości. Na deskach londyńskiego Palace Theather zadebiutowało przedstawienie „Harry Potter i przeklęte dziecko” - oficjalna kontynuacja przygód (już nie) młodego czarodzieja. Scenariusz sztuki doczekał się również książkowej publikacji, a 18 listopada do kin wejdzie obraz „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”, bazujący na spin-offie autorstwa J.K. Rowling. Niestety autorka ma również przykrą wiadomość dla fanów serii, gdyż nie zamierza już pisać nowych historii o Harrym Potterze.

J.K. Rowling: ''Historia Harry'ego Pottera dobiegła końca''Źródło: Getty Images
d3rmque
d3rmque

Fani „Harry'ego Pottera” mają w tym roku wiele powodów do radości. Na deskach londyńskiego Palace Theather zadebiutowało przedstawienie „Harry Potter i przeklęte dziecko” - oficjalna kontynuacja przygód (już nie) młodego czarodzieja. Scenariusz sztuki doczekał się również książkowej publikacji, a 18 listopada do kin wejdzie obraz „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”, bazujący na spin-offie autorstwa J.K. Rowling . Niestety autorka ma również przykrą wiadomość dla fanów serii, gdyż nie zamierza już pisać nowych historii o Harrym Potterze.

Rowling rozwiała wszelkie nadzieje fanów czarodzieja w okularach, którzy zakładali, że po premierze „Harry'ego Pottera i przeklętego dziecka” autorka weźmie się za pisanie kolejnego tomu bestsellerowej serii. W wywiadzie dla Reutersa pisarka przypomniała, że po wydaniu siódmego tomu serii („Insygnia śmierci”) nie zamierzała już wracać do Harry'ego. Ostatecznie wzięła jednak udział w realizacji „Harry'ego Pottera i przeklętego dziecka”, który został napisany na bazie jej pomysłu przez Jacka Thorne'a i Johna Tiffany'ego. Jej zdaniem format sztuki teatralnej pasował do tej historii, która nie przybrała formy klasycznej książki.

Akcja „Harry'ego Pottera i przeklętego dziecka” rozgrywa się 19 lat po wydarzeniach z ostatniej części cyklu - „Insygniów śmierci” - i przedstawia losy tytułowego czarodzieja oraz jego syna, Albusa. Harry po raz kolejny musi zmierzyć się z rodzinnym dziedzictwem i stawić czoła Ciemności, ale tym razem z pomocą swego potomka.

d3rmque

Z początku "Przeklęte dziecko" miało być dostępne tylko dla teatralnych widzów, zmieniono jednak tę decyzję.

(img|675293|center)

- J.K. Rowling otrzymała ogromną liczbę próśb od fanów, którzy nie będą mogli obejrzeć przedstawienia w Londynie i chcieliby poznać tę historię w książkowym wydaniu – oświadczył David Shelley, wydawca J.K. Rowling. - Jesteśmy więc zachwyceni, że możemy to dla nich zrobić.

„Harry Potter i przeklęte dziecko”, historia autorstwa J.K. Rowling, Jacka Thorne'a i Johna Tiffany'ego, jest już do kupienia m.in. w Wielkiej Brytanii i Australii w wersji elektronicznej i papierowej. Wydawca zapowiedział również, że pod koniec roku ma się pojawić ostateczna wersja kolekcjonerska książki, której treść może się miejscami różnić od oryginalnego scenariusza. Polscy czytelnicy sięgną po przetłumaczoną wersję dopiero 22 października.

„Harry Potter” zadebiutował w 1997 roku i przez kolejną dekadę J.K. Rowling napisała sześć kontynuacji. Szacuje się, że na całym świecie rozeszło się ponad 450 milionów egzemplarzy książek z tej serii. W 2001 roku wytwórnia Warner Bros. podjęła się nakręcenia ekranizacji książek o młodocianym czarodzieju. Do 2011 roku powstało osiem filmów (siódmy tom, „Harry Potter i Insygnia śmierci”, podzielono na dwie części), które zarobiły łącznie ponad 7,7 miliardów dolarów.

d3rmque
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3rmque