Trwa ładowanie...
d3jzltg

Jerzy Pilch nie żyje. Pisarz odszedł w wieku 67 lat

Jerzy Pilch zmarł w swoim domu w Kielcach. Smutną informację potwierdziła żona pisarza Kinga.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jerzy Pilch nie żyje. 10 sierpnia skończyłby 68 lat
Jerzy Pilch nie żyje. 10 sierpnia skończyłby 68 lat (ONS.pl)
d3jzltg

W rozmowie z "Gazetą Wyborczą" żona autora "Pod Mocnym Aniołem" potwierdziła, że Jerzy Pilch zmarł we wtorkowe popołudnie. Od kilku dni narzekał na złe samopoczucie i kiepskie ciśnienie.

ZOBACZ TEŻ: Zerowy VAT na książki. "Czekamy na decyzję KE"

- Do ostatnich chwil życia był świadomy. Był ciepłym, czułym człowiekiem. Kochał życie, nie był samotnikiem, jak próbowano go przedstawiać - mówiła żona pisarza na łamach "Wyborczej".

d3jzltg

Jerzego Pilcha na Facebooku pożegnał dziennikarz Michał Nogaś:

"Jerzy, przecież dopiero żeśmy rozmawiali w Kielcach! Były plany. A teraz tak nagle wszystko nieaktualne? Dziękuję za spotkania ostatnich lat. To był piękny czas. Odpocznij".

Jerzy Pilch był jednym z najpopularniejszych polskich pisarzy współczesnych. Ukończył polonistykę na Uniwersytecie Jagiellońskim. Był felietonistą i członkiem redakcji "Tygodnika Powszechnego". Współpracował z "Polityką" i "Dziennikiem".

d3jzltg

Pilch był laureat nagrody Fundacji im. Kościelskich (1989) oraz Nagrody Literackiej Nike, którą otrzymał w roku 2001 za powieść "Pod Mocnym Aniołem". Opublikował m.in.: "Wyznania twórcy pokątnej literatury erotycznej"(1988), "Spis cudzołożnic" (1993), "Rozpacz z powodu utraty furmanki" (1994), "Bezpowrotnie utraconą leworęczność" (1998), "Upadek człowieka pod Dworcem Centralnym" (2002), "Marsz Polonia" (2008) czy "Widok z mojego boksu" (2019).

Autor scenariuszy do filmów "Żółty szalik", "Spis cudzołożnic" i "Miłości w przejściu podziemnym".

d3jzltg

Podziel się opinią

Share

d3jzltg

d3jzltg